Ніч у музеї

 

Ніч у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

«Пам’яті зоряний зблиск…»

(17-18 травня 2017 року)

 Програма

 18:00 - зустріч гостей та відкриття дійства;

          - привітання  голови  Тернопільської облдержадміністрації     Степана Барни;

          - привітання голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука.

18:15 – презентація Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства.   Реконструкція гайдуків залоги кам’янецького замку першої половини XVII століття. 

Майстер-класи:

- Приготування куліша та козацького трав’яного чаю (Безкоштовне частування).

- Козацького українського танцю.

 18:30 – театралізовані тематичні екскурсії залами музею:

Мальовничими закутинами Ріднокраю

1.  «Таємниці Тернопільських печер» /Унікальність Тернопільських печер. Характеристика найцікавіших лабіринтів та залів/ (Лариса Лучків).

2. «Рослини і тварини – символи України, скарби народної мудрості» / Фольклорні інтерпретації про живу природу: походження назв окремих представників місцевої флори та фауни – виставка унікальних вологих препаратів початку ХХ ст. із фондів музею/ (Світлана Ковальчук, Антоніна Баран).

3. «Мистецтво жити гарно, або дещо про екологію Тернопільщини» /Про роль кожної людини у збережені екологічної рівноваги і краси рідного краю/ (Людмила Бочарова).

Сучасності погляд на артефакти

1. «Мисливці на мамонтів: хто вони?» /Короткий екскурс у Кам’яну добу. Первісні люди на території краю: час появи, фізичний тип, заняття, спорудження жител, техніка виготовлення знарядь праці тощо/ (Віра Шумська).

2. «Археологічні «родзинки»» /Археологічні пам’ятки епохи енеоліту, бронзи та гальштатської і латенської фаз раннього залізного віку: бінокулярна посудина та жіночі статуетки у віруваннях трипільської культури; поховання в кам’яній скрині культури кулястих амфор, виявлене поблизу с. Довге Теребовлянського району, Михалківський скарб культури фракійського гальштату; поховання «Ромео і Джульєтти» висоцької культури, виявлене поблизу с. Петриків Тернопільського району/ (Ольга Ревуцька).

3. «Тернопільщина на рубежі тисячоліть» /Скіфи, сармати, доба Великого переселення народів та пам’ятки черняхівської культури на Тернопільщині/ (Тамара Ковальчук).

4. «Таємний зміст Збруцького ідола» /Семантика зображень   давньоруської скульптури/ (Сергій Куницький).

5. «Свідок давнини…» /Історія Тернопільського замку, опис, цікаві факти/ (Наталія Українець).

6. «Кораблі думок на хвилях часу» /Історія винайдення друкарського верстату, його удосконалення Іваном Федоровим, видрукування однієї книги та оформлення видань XVI – XVII cт./ (Вікторія Безбах).

7. «Зброя Середньовіччя» /Огляд артефактів експозиції та її коротка історія/ (Тарас Тарноруда).

8. «Піч та скриня в українському побуті» /Семантика печі та слова  української побутової традиції/ (Галина Завіша).

9. «Почаївська Лавра – духовна святиня Тернопілля» /Заснування, розвиток та вплив християнської святині на культуру краю у XVI – XIХ ст./ (Оксана Зборівська).

10. «Мандрівка Кобзаря у Вишнівецький замок» /Як магнат    Вишнівецький з кріпаками грав у шахи/ (Ольга Карпюк).

11. «Стежками технічного прогресу» /Різноманітність раритетних пристроїв, які використовували мешканці нашого краю/ (Галина Гнатишин).

12. « Наші обереги. Сорочки-реквієм» /Чарівна сила вишиваної сорочки: регіональні особливості Тернопілля/ (Оксана Гулик).

13. «Соломія Крушельницька: життя в пісні» /Маловідомі факти життя славетної співачки/ (Тетяна Штокайло).

Реалії сьогодення «мовою» експозиції

1. «Україна на зорі державності» /До 100-річчя Української національно-демократичної революції/ (Любов Катеринюк).

2. «Українсько-польські взаємини в краї між двома світовими війнами. Пацифікація.» (Любов Левенець).

3. «Таємниця повстанської криївки» (Володимир Пукач).

4. «Коровай як символ весільної обрядовості» (Леся Сута).

5. «Фондові матеріали родини Лепких у музеї» (Марія Кульчицька).

6. «Участь краян у воєнних діях на сході України» (Надія Боженко).

18:30 – «Майстер-класи народних умільців Тернопільського обласного Осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України» (Голова – Уляна Джигринюк):

1. Ліплення з глини (керівник гуртка «Кераміка» КЗТМР «Школа народних ремесел», член НСМНМУ Ольга Мельничук).

2. Гончарства (керівник гуртка «Гончарик» КЗТМР «Школа народних ремесел», член НСМНМУ Руслан Друк).

3. Малюнка на склі (керівник гуртка «Дивосвіт» КЗТМР «Школа народних ремесел», член НСМНМУ Галина Джус).

4. Витинанки (вчитель математики, вчитель-методист ЗОШ№19, народний майстер НСМНМУ Галина Дудар).

5. Ляльки-мотанки (вчитель  трудового навчання, вчитель-методист ЗОШ№11, автор навчальної літератури, майстер НСМНМУ Алла Шушкевич).

6. Бісероплетіння (народний майстер НСМНМУ Надія Харченко).

18:30 – «Музично-пісенні імпровізації»:

1. Іван Виспінський –  Лауреат міжнародного пісенного фестивалю «Кобзар», фольклорист, автор пісень.

2. Виступ камерного оркестру Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької (керівник – Тарас      Видиш). 3. Галина Романів – бандуристка, студентка Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької.

4. Роман Лотецький – воїн-інтернаціоналіст, учасник бойових дій, автор та виконавець патріотичних пісень.

 18:30 –  «Малярський Арт»:

1. Міні-пленер в експозиції музею за участю заслуженого  художника України Євгена Удіна і Ко .

2. Проведення акції «Малюнок козацьких нащадків» (спільна творчість художників Андрія Чернеця та Степана Мамчура з відвідувачами музею).

 18:30 –  «Літературні зустрічі»:

Поезія в авторському виконанні Марії Баліцької – української       журналістки, редакторки, літераторки, члена Національної спілки письменників України. Презентація книжки «Журавлина пісня»,  присвяченої пам’яті брата, який воював на Донбасі.

18:30 – «Відеопогляд»:

1. «Скам’янілі свідки минулого» /Про найдивовижніших представників флори і фауни минулих геологічних епох та їх знахідки на  території Тернопільської області/ (Оксана Кульчицька, експозиція відділу природи).

2. Фільм «Моя земля», режисер Тамара Ерде /Кіноклуб Docudays UA «MOV!E ON»/ (Анастасія Чорній, актова зала музею).

 21:00,  22:00– Пригодницькі квести

«У пошуках скарбів гетьмана Павла Полуботка»:

Гра навипередки між двома і більше командами у приміщенні     Тернопільського обласного краєзнавчого музею ознайомить із     цікавими фактами в історії, природі та географії рідного краю,     допоможе знайти друзів…

Поділитись у соціальних мережах

Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex