Главная / Зустрічі / У музеї провели семінар «МУЗЕЙНІ ОБ’ЄКТИ – ДОСТУПНІ КОЖНОМУ!»

У музеї провели семінар «МУЗЕЙНІ ОБ’ЄКТИ – ДОСТУПНІ КОЖНОМУ!»

Тернопільський обласний краєзнавчий музей спільно з Інклюзивно-ресурсним центром Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка 25 травня 2023 року провели семінар «МУЗЕЙНІ ОБ’ЄКТИ – ДОСТУПНІ КОЖНОМУ!» (в рамках проведення заходів з реалізації в області Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні).
Важливість безбар’єрної комунікації у суспільстві, зокрема в музейній сфері, перед освітньо-музейною аудиторією доносили лектори:
🔹Зоряна Удич, керівник інклюзивно-ресурсного центру Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти та
🔹Ірина Шульга, методист інклюзивно-ресурсного центру, кандидат педагогічних наук, асистент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Семінар відбувався на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Участь в роботі взяли 80 працівників музейної сфери усієї Тернопільської області, які мали можливість приєднатися до обговорення на платформі ZOOM.
Тренінгова робота, що проводиться вже неодноразово у рамках співпраці з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, щоразу додає нових та необхідних знань і навичок щодо програмного розвитку «Інклюзія в музеї».
Заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова дала аналіз рівня доступності музейних об’єктів у нашій установі та підсумувала роботу семінару.
Щиро вдячні лекторам Зоряна Удич та Ірина Шульга за майстерність професійно розвивати і доносити філософію суспільства без обмежень!
Оленка Крупніцька, старший науковий співробітник художньо-рекламного відділу ТОКМ
 

Рекомендуємо

Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба»

Вишиті рушники — це пісні на полотні, які з сивої давнини з полотна на полотно переносили жіночі руки, щоразу додаючи до них щось своє, збагачуючи їх ...

Виставка “Нашим землякам – учасникам війни в Афганістані присвячується”

Нашим землякам – учасникам війни в Афганістані присвячується.   15 лютого 2022 року минає 33 роки з часу виведення радянського військового контингенту ...

Мимрик – самий!

На пошанування 206-ої річниці від народження Тараса Шевченка із фондової збірки у музеї вперше експонується виставка сюжетних композицій «тільки» народного ...