Главная / Відділ новітньої історії

Відділ новітньої історії

Відділ нової і новітньої історії охоплює період від початку Першої світової війни до  сьогодення.

Експозиція  відділу розповідає найважливіші періоди історії нашого краю в ХХ – поч. ХХI ст.

 

В експозиції широко представлена тематика національно-визвольних змагань в Україні і на Тернопільщині в 1914-1920 рр.

 

Унікальні артефакти відображають  історію  нашого краю  в роки Першої світової війни, бойовий шлях Українського Січового Стрілецтва, утворення УНР і ЗУНР, бойові дії УГА по захисту Української державності.

 

Експонати знайомлять з історією нашого краю в 20-30-х роках ХХ ст., коли Тернопільщина перебувала в складі  Польської держави.

Великий розділ експозиції присвячений  Другій світовій війні, зокрема, буремним подіям  весни 1944 р.

Особливу цікавість викликають експонати про боротьбу УПА на Тернопільщині, про  діяльність українського підпілля в повоєнні роки,  про сталінські репресії на Тернопільщині.

В експозиції розміщено багато унікальних колекцій з фондів музею: художної кераміки, годинників, колекції медалей М. Ступки, колекція боністики на тему «Історія грошової системи України» та ін.

  Особливо хвилюючим і актуальним на даний час є  експозиційний  розділ, що розкриває події  Революції  Гідності, участь  наших земляків   в російсько-українській війні по захисту суверенітету і територіальної цілісності  України.

   

 

 

 

 

       

 

 

 

Рекомендуємо

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища

Чого хвилюються народи І люди замишляють зло? Хто їм сказав: «Вінець природи»? Хіба для них її чоло? Ліна Костенко 6 листопада – Міжнародний день ...

Виставка до Дня військового капелана

ДУХОВНІ ВОЇНИ Відважно й самовіддано наша країна захищає свою незалежність, відбиваючи широкомасштабну агресію росії. Війна важка та болюча… Попри страх і ...

Акту відновлення Української Держави – 80

До 80-ої річниці проголошення  Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 р. , у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розгорнуто ...