Главная / Відділ природи

Відділ природи

Природа Тернопільщини вирізняється мальовничими краєвидами Кременецьких гір і Товтрового кряжу, затишними лісами, звивистими ріками, багатою флорою та фауною.

У експозиції відділу природи можна оглянути такі теми:

  • Географічне положення та дослідження області;
  • Геологічна історія і геологічна будова;
  • Корисні копалини Тернопільської області;
  • Рельєф;
  • Кліматичні умови та фенологічна характеристика;
  • Внутрішні води Тернопільщини;
  • Ґрунти;
  • Рослинний світ;
  • Тваринний світ;
  • Охорона природи.

У хронологічно-тематичному порядку подано розвиток життя на Землі від силурійського періоду до сьогодення.

Основні розділи розкриваються за допомогою діорам, які у поєднані з викопними рештками давніх тварин, гербарними зразками та опудалами  сучасних представників фауни відтворюють цілісність ландшафтів та природні особливості краю.

 

Тваринний світ минулих геологічних епох відтворюють палеонтологічні знахідки з різних куточків Тернопільщини: кистепері риби, морські їжаки, зуби акули Мегалодона, зокрема   частина щелепи динотерія є унікальною не лише для нашого краю, а й для всієї України.

Родзинкою експозиції відділу природи краєзнавчого музею є кістяк велетенської тварини – мамута/мамонта. 

Представлено витвори природи – фрагмент печери Кришталевої з характерними формами рельєфу та унікальний Національний природний парк “Дністровський каньйон”, який відноситься до семи чудес України.

Фауністичну різноманітність лісу та річкових заплав подано у зооценозах, які комплексно відтворюють відповідні ландшафти.

На Тернопільщині залишилося небагато куточків природи, які мають природно-історичну, природоохоронну, народногосподарську, наукову, оздоровчу, естетичну та інші цінності охороняються законом України.

У експозиції відображено природний заповідник «Медобори» з багатою ентомофауною, рідкісними, ендемічними та реліктовими видами рослин.    

Привертає увагу вітрина «Рідкісні та зникаючі види фауни», яка знайомить з тваринами, що знаходяться на межі зникнення та потребують охорони.

Викликають зацікавлення у відвідувачів опудала екзотичних тварин, яким уже понад 100 років.

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

            

 

Рекомендуємо

Виставка «Денис Лукіянович – визначний український письменник»

У Промисловому районі міста Тернополя можна відшукати вулицю ім. ДЕНИСА ЛУКІЯНОВИЧА – письменника, який був особисто знайомий з Іваном Франком, Ольгою ...

“Дівочі скелі” Чумака

Одна із легенд іменує частину гірського масиву довкола Крем’янця – «Дівочі скелі». Мотив – у часі сивої давнини юнки-волинянки збиралися співати, водити ...

Шкільне життя Тернополя першої половини ХХ століття із старої фотографії

Дню знань присвячується… Пам’ятка про Шкільне життя Тернополя першої половини ХХ століття із старої фотографії ГІМНАЗІЯ українського ...