Першого грудня 2016 року відкрито фотодокументальну виставку «Люди Свободи: гаранти незалежності», присвячену 25-річчю Всеукраїнського референдуму за ...
2 Грудня, 2023
Природа Тернопільщини вирізняється мальовничими краєвидами Кременецьких гір і Товтрового кряжу, затишними лісами, звивистими ріками, багатою флорою та фауною.
У експозиції відділу природи можна оглянути такі теми:
У хронологічно-тематичному порядку подано розвиток життя на Землі від силурійського періоду до сьогодення.
Основні розділи розкриваються за допомогою діорам, які у поєднані з викопними рештками давніх тварин, гербарними зразками та опудалами сучасних представників фауни відтворюють цілісність ландшафтів та природні особливості краю.
Тваринний світ минулих геологічних епох відтворюють палеонтологічні знахідки з різних куточків Тернопільщини: кистепері риби, морські їжаки, зуби акули Мегалодона, зокрема частина щелепи динотерія є унікальною не лише для нашого краю, а й для всієї України.
Родзинкою експозиції відділу природи краєзнавчого музею є кістяк велетенської тварини – мамута/мамонта.
Представлено витвори природи – фрагмент печери Кришталевої з характерними формами рельєфу та унікальний Національний природний парк “Дністровський каньйон”, який відноситься до семи чудес України.
Фауністичну різноманітність лісу та річкових заплав подано у зооценозах, які комплексно відтворюють відповідні ландшафти.
На Тернопільщині залишилося небагато куточків природи, які мають природно-історичну, природоохоронну, народногосподарську, наукову, оздоровчу, естетичну та інші цінності охороняються законом України.
У експозиції відображено природний заповідник «Медобори» з багатою ентомофауною, рідкісними, ендемічними та реліктовими видами рослин.
Привертає увагу вітрина «Рідкісні та зникаючі види фауни», яка знайомить з тваринами, що знаходяться на межі зникнення та потребують охорони.
Викликають зацікавлення у відвідувачів опудала екзотичних тварин, яким уже понад 100 років.
Першого грудня 2016 року відкрито фотодокументальну виставку «Люди Свободи: гаранти незалежності», присвячену 25-річчю Всеукраїнського референдуму за ...
Напередодні християнського Свята Дмитрія Мироточця у музеї відкрито виставку ескізів живописця, члена Національної спілки художників України Дмитра ...
Іван Хворостецький – український художник і педагог, майстер ліричного пейзажу. Народився 18 квітня 1888, у с. Юридики (нині у складі м. Почаєва, ...