Главная / Відділ природи

Відділ природи

Природа Тернопільщини вирізняється мальовничими краєвидами Кременецьких гір і Товтрового кряжу, затишними лісами, звивистими ріками, багатою флорою та фауною.

У експозиції відділу природи можна оглянути такі теми:

  • Географічне положення та дослідження області;
  • Геологічна історія і геологічна будова;
  • Корисні копалини Тернопільської області;
  • Рельєф;
  • Кліматичні умови та фенологічна характеристика;
  • Внутрішні води Тернопільщини;
  • Ґрунти;
  • Рослинний світ;
  • Тваринний світ;
  • Охорона природи.

У хронологічно-тематичному порядку подано розвиток життя на Землі від силурійського періоду до сьогодення.

Основні розділи розкриваються за допомогою діорам, які у поєднані з викопними рештками давніх тварин, гербарними зразками та опудалами  сучасних представників фауни відтворюють цілісність ландшафтів та природні особливості краю.

 

Тваринний світ минулих геологічних епох відтворюють палеонтологічні знахідки з різних куточків Тернопільщини: кистепері риби, морські їжаки, зуби акули Мегалодона, зокрема   частина щелепи динотерія є унікальною не лише для нашого краю, а й для всієї України.

Родзинкою експозиції відділу природи краєзнавчого музею є кістяк велетенської тварини – мамута/мамонта. 

Представлено витвори природи – фрагмент печери Кришталевої з характерними формами рельєфу та унікальний Національний природний парк “Дністровський каньйон”, який відноситься до семи чудес України.

Фауністичну різноманітність лісу та річкових заплав подано у зооценозах, які комплексно відтворюють відповідні ландшафти.

На Тернопільщині залишилося небагато куточків природи, які мають природно-історичну, природоохоронну, народногосподарську, наукову, оздоровчу, естетичну та інші цінності охороняються законом України.

У експозиції відображено природний заповідник «Медобори» з багатою ентомофауною, рідкісними, ендемічними та реліктовими видами рослин.    

Привертає увагу вітрина «Рідкісні та зникаючі види фауни», яка знайомить з тваринами, що знаходяться на межі зникнення та потребують охорони.

Викликають зацікавлення у відвідувачів опудала екзотичних тварин, яким уже понад 100 років.

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

            

 

Рекомендуємо

Волевиявлення сподівань…

Першого грудня 2016 року відкрито фотодокументальну виставку  «Люди Свободи: гаранти незалежності», присвячену 25-річчю Всеукраїнського референдуму за ...

СТУДЕНТСЬКА ПАПКА «ОЖИВИЛАСЯ»…

Напередодні християнського Свята Дмитрія Мироточця у музеї відкрито виставку ескізів  живописця, члена Національної спілки художників України Дмитра ...

Відроджена втрата

Іван Хворостецький – український художник і педагог, майстер ліричного пейзажу. Народився 18 квітня 1888, у с. Юридики (нині у складі м. Почаєва, ...