Главная / Експозиція / Холодильник-льодовня

Холодильник-льодовня

Саме таким холодильником-льодовнею, у вигляді дерев’яної тумбочки на чотирьох ніжках, користувалися тернопільські міщани на початку ХХ століття. Він звичайно відрізняється від сучасного по виду, але був цілком придатним у використанні.

Даний холодильник виготовлений з дерева і має два відділення, які в середині обшиті оцинкованою бляхою. Одне призначене для кусків льоду, який сюди засипали та по мірі необхідності міняли. Влітку – майже щодня. Адже лід дуже швидко перетворювався на талу воду, тому її потрібно було зливати за допомогою краника (знаходиться внизу з лівої сторони).

Інше відділення використовувалося для зберігання продуктів харчування, які швидко псувалися.

 

Лід для холодильника заготовляли взимку чи ранньою весною на Тернопільському ставі та старалися зберегти в льохах (льодовнях) до наступної зими.

Рекомендуємо

БОРИСОВА ПІСЕННА КВІТКА

У музеї експонується виставка фондових матеріалів «Ромену синій квіт…», присвячена 55-річчю створення пісні-шлягера «Квіти ромену» (слова Бориса Демкова, ...

Вдумливий погляд життя…

Запропонований візуальний проект утверджує різностильову продуктивність маляра-краянина Володимира Стадничука…

Патріотично-мистецька імпреза “Живи та міцній, наша рідна державо!”

Шановні гості! Запрошуємо вас на патріотично-мистецьку імпрезу “Живи та міцній, наша рідна державо!” та відкриття двох захоплюючих виставок у ...