Талановита молодь Галичини, яка прагнула здобути професійну освіту, змушена була шукати можливості поза межами краю, оскільки вищого художнього докладу в ...
27 Липня, 2024
Київським князем Ярославом Мудрим народ своєї держави посвячено під неустанним Покровом Пресвятої Богородиці, благаючи материнської молитви для опікунства своїх людей сьогодення та майбутнього. Саме тому запорозькі козаки вважали Богородицю своєю Заступницею і Покровителькою, бойові походи супроводжувала свята Ікона. Вояки УПА також обрали свято Покрови своїм празником, який сьогодні відзначається Днем захисника України.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці у музеї ознаменовано виставкою «Під покровом Твоїм, Богородице…» (проєкт «Полотняний фольклор»).
Вперше оформлено унікальні вишиті рушники релігійної тематики, датовані 1920-30 роками. Домоткане полотно оздоблене поліхромним геометричним орнаментом.
Зацікавлює ікона Матері Божої Неустанної Помочі, вишита у 1950-их роках на засланні (Хабаровський край, Росія) уродженками Борщівщини – сестрами Дарією та Марією Трачук.
Збагачують проєкт сюжетні композиції рушників, доповнені текстово: «Радуйся невісто, неневістная», «О, Маріє, мати Божа, молися за нами…», «Ісусе Сину Божий, помилуй нас».
Актуально доповнює виставку нагрудна бісерна прикраса – котильйон (оберіг українських вояків періоду національно-визвольної боротьби 1914–1950-х років), рукотворно «насиляна» працівницею музею Оксаною Романчак.
Попередній запис
Наступний запис
Талановита молодь Галичини, яка прагнула здобути професійну освіту, змушена була шукати можливості поза межами краю, оскільки вищого художнього докладу в ...
14 березня 2023 року у ЗАЛІ ВІДДІЛУ НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбудеться патріотична година, присвячена ДНЮ ...
14 листопада відзначаємо народження видатного творця “зеленого музею” під відкритим небом – Василя Корчемного, засновника унікального ...