Главная / Зустрічі / Мистецький захід «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі...»

Мистецький захід «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі…»

ДАВНЯ І СУЧАСНА ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 

«Вічно жива» драматургія великої української поетеси крізь мелодії проникливої скрипки надихала творчістю та креативністю відвідувачів Тернопільського обласного краєзнавчого музею, які завітали на презентацію тематичної виставки фалеристики й фарфору (з приватної колекції) краєзнавця, просвітянина Михайла Тимошика. 

Оживали образи: герої драми-феєрії «Лісова пісня» – Мавка, Лукаш, Лісовик, на котрих споглядала, як глядач-критик, сама авторка Леся Українка. На перехресті культур і часів доносилась велич постаті Лесі Українки. Імпровізоване дійство приурочувалось 152-річниці від народження української письменниці.    

Сьогодні, напередодні дня її народження – 25 лютого, котрий ще став для сучасників болючим днем відліку повномасштабної війни російського агресора проти України, образ Лесі Українки має як поетичне, так і політичне забарвлення. Свобода, Сила, що живуть у її Слові вмотивовують на боротьбу, бо у ньому – життя у щоденному випробуванні на міцність.

Мистецький захід вела очільниця Тернопільської міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка – Наталія Чорна, обдарована модераторка, котра випромінює магнетичний зв’язок з аудиторією.    

Історію формування колекційного зібрання на презентованій виставці «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі…» (Л. Українка) розповів фалерист, краєзнавець, просвітянин, депутат Тернопільської обласної ради Михайло Тимошик.

Екскурс виставкою «Слово, моя ти єдиная зброє…» (Л. Українка) із фондів музею провів завідувач сектора виставкової роботи ТОКМ Сергій Куницький.

Вірш «Fa (сонет)» синхронно й артистично доносився дитячими голосами від Влади Гірської та Єлизавети Жук (учениць 4-го класу ТЗОШ №14).

«Фантазіє! Ти сило чарівна, 

Що збудувала світ в порожньому просторі, 

Вложила почуття в байдужий промінь зорі…»

У театральну виставу, котра мала б відбутися ще минулого року, але війна зруйнувала усе заплановане та омріяне, вклала душу Ярослава Декалюк, просвітянка, очільниця і керівниця театру пісні «Оберіг». Ролі талановито виконували: Лесі Українки – Людмила Тимчишин, Мавки – Інна Макух, Лісовика – Василь Кирич, Лукаша – Дмитро Ружицький, який вимушено покинув рідне місто Запоріжжя і Тернопіль тимчасово його замінив.

До слова запрошувались:

– депутат Тернопільської міської ради, голова ГО «Захист» Мар’яна Головко; 

– очільник Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Петро Шимків.

Музичні мелодії звучали від студентки Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької Валентини Славінської (скрипка).

Дякуємо усім учасникам заходу за участь і враження! 

Дякуємо усім воїнам ЗСУ за рік Незламності! 

Шануємо своїх Героїв та Геніїв!                                              

Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ

Рекомендуємо

Патріотично-просвітницький захід «Тернистий шлях рідної мови»

Найбільший, найдорожчий скарб в кожного народу – це його МОВА. Вона є цінним багатовіковим надбанням, що втілює в собі нашу пам’ять, історію, звичаї і ...

Виставка «Колядують зорі на Різдво»

Особливе місце у церковно-календарному році належить Різдву Христовому. Це особливо радісний день, який віщує про народження Сина Божого. Різдво Христове – ...

Дискусійний клуб “ВІДОМА невідома Україна” (6.05.2023)

Друзі❗ В рамках нового музейного проекту «ВІДОМА НЕВІДОМА УКРАЇНА» запрошуємо стати учасниками дискусійного клубу. Коли❓ 6 травня 2023 р. об 11.00 год. Де❓ ...