17 березня о 14.00 у музеї відбудеться відкриття персональної виставки «Мальована кераміка Поділля Сергія та Світлани Погонець». Подружжя митців завітає у ...
Тернопільський обласний краєзнавчий музей гостинно прийняв на тимчасовий прихисток колекцію ляльок-мотанок (понад 200 од.) майстрині Марії Гайдук із с. Криворіжжя Покровської громади на Донеччині. аби вберегти унікальну спадщину краю від знищення російськими окупантами.
31 березня 2025 року, презентуючи у музейному просторі творчий доробок майстрині, відбулась онлайн-зустріч із авторкою за участі:
* Тараса Пастуха, заступника начальника Тернопільської ОВА, ініціатора акції-порятунку матеріальної спадщини Донеччини;
* Світлани Байталюк, директора департаменту культури та туризму ТОВА;
* Яреми Шатарського, директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею;
* о. Володимира Андрухіва, волонтера, капелана;
волонтерів ГО «Десантно-козацького рою» (надали послугу перевізників);
* музейних працівників.
Самобутня майстриня ділилася спогадами про створення колекції, розповідала щемливі історії захисників, що стають частиною її життя, й дарувала світло своєї творчої душі із непохитною вірою у перемогу. Родом п. Марія із с. Завидо-Кудашеве на Покровщині (р.н. – 1954). Після закінчення Донецького училища культури працювала в бібліотеці, де організувала музей-світлицю з етнографічних матеріалів. Вперше створити ляльку-мотанку спробувала у 2010 році. Сьогодні – їх понад чотириста. Новостворені обереги – «Великодні Янголи для воїнів». Кожна лялька унікальна – захищає, надихає, дарує родинне тепло та відчуття зв’язку між поколіннями.
Зустріч була наповнена словами вдячності п. Марії – за творчу працю, організаторам – за порятунок та прихисток. Зустріч модерувала музейна співробітниця Галина Завіша,
Під час виставкової презентації у музеї відбувався майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки від майстрині народної творчості Галини Дудар (м. Тернопіль).
Директор музею Ярема Шатарський запросив тернополян відвідати музей і оглянути експозицію, яка демонструє багату культурну спадщину Донеччини – як доказ незламності та єдності українського народу.
Слава Україні і її Героям!
Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ



