Главная / Виставки / Виставка «Звучи, рідна мово!»

Виставка «Звучи, рідна мово!»

21 лютого – Міжнародний день 🌍📖 РІДНОЇ МОВИ
📍Міжнародний день рідної мови був запроваджений ЮНЕСКО у 1999 році, а з 2000 року його відзначають у всьому світі. Дата 21 лютого була обрана невипадково. Вона вшановує пам’ять про події, що сталися в 1952 році в Пакистані. ☝️Тоді студенти міста Дака (нині столиця Бангладеш) вийшли на протест, вимагаючи визнання своєї рідної мови – бенгалі – державною. У результаті зіткнень із поліцією кілька студентів загинули, але їхня боротьба не була марною. У 1956 році бенгальську мову офіційно визнали державною.
ЮНЕСКО проголосило цей день 📍нагадуванням про важливість мовного розмаїття та необхідність захищати мовні права народів.
Мова є серцем 💗 нації, її культурним кодом. За даними ЮНЕСКО, майже половина з понад 7 000 мов світу знаходиться під загрозою зникнення. Втрата мови означає втрату історії, традицій і власного голосу у світі.
Для 🩵💛 України цей день має особливе значення. Протягом століть українська мова зазнавала утисків, заборон і спроб знищення. Але попри всі історичні виклики, вона вистояла. Сьогодні, під час війни, мова знову стала символом спротиву, єдності та боротьби за незалежність.
В умовах повномасштабної ▪️агресії росії питання мови набуло ще більшого значення. Мова – це не просто інструмент комунікації, а ключовий фактор національної ідентичності. Саме тому важливо 🥰 плекати, розвивати і захищати її, бо це – наш щит у боротьбі за свободу.
Сьогодні захист рідної мови є ☝️частиною боротьби за свободу. Перехід на українську мову, підтримка української культури, популяризація національної спадщини – це не просто вибір, а важливий внесок у спільну перемогу.
💙💛 Українська мова – це наша історія, наше майбутнє та наша зброя. Бережімо її, розвиваймо та передаваймо наступним поколінням!
З нагоди 📍Міжнародного дня рідної мови в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка «Звучи, рідна мово!».
На ній представлені матеріали із фондів музею, а саме:
🔸триптих М. Дмітруха «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь»,
🔸книги,
🔸журнали,
🔸фотографії,
🔸речові матеріали, зокрема зошити початку ХХ століття, які належали Василю Герасимовичу, брату Анни Герасимович-Когут, підпільниці ОУН та жертві радянських концтаборів.
Запрошуємо 📍оглянути виставкову експозицію, розгорнуту у фоє музею.
Уляна Гладка, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Ткачиків Петраш…

Після закриття, музеєві (на знак віддяки) подаровано портрет…

Трагічна історія книги. “Кобзар” Тараса Шевченка 1927 року

До Дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі “Кобзар” – книга, яка є у кожній українській хаті, яку багато хто знає ...

Дискусійний клуб «ВІДОМА НЕВІДОМА УКРАЇНА», 30.06.23

Друзі  В рамках нового музейного проекту «ВІДОМА НЕВІДОМА УКРАЇНА» запрошуємо стат30и учасниками дискусійного клубу. Коли  30 червня 2023 р. ...