Главная / Виставки / Виставка «Звучи, рідна мово!»

Виставка «Звучи, рідна мово!»

21 лютого – Міжнародний день 🌍📖 РІДНОЇ МОВИ
📍Міжнародний день рідної мови був запроваджений ЮНЕСКО у 1999 році, а з 2000 року його відзначають у всьому світі. Дата 21 лютого була обрана невипадково. Вона вшановує пам’ять про події, що сталися в 1952 році в Пакистані. ☝️Тоді студенти міста Дака (нині столиця Бангладеш) вийшли на протест, вимагаючи визнання своєї рідної мови – бенгалі – державною. У результаті зіткнень із поліцією кілька студентів загинули, але їхня боротьба не була марною. У 1956 році бенгальську мову офіційно визнали державною.
ЮНЕСКО проголосило цей день 📍нагадуванням про важливість мовного розмаїття та необхідність захищати мовні права народів.
Мова є серцем 💗 нації, її культурним кодом. За даними ЮНЕСКО, майже половина з понад 7 000 мов світу знаходиться під загрозою зникнення. Втрата мови означає втрату історії, традицій і власного голосу у світі.
Для 🩵💛 України цей день має особливе значення. Протягом століть українська мова зазнавала утисків, заборон і спроб знищення. Але попри всі історичні виклики, вона вистояла. Сьогодні, під час війни, мова знову стала символом спротиву, єдності та боротьби за незалежність.
В умовах повномасштабної ▪️агресії росії питання мови набуло ще більшого значення. Мова – це не просто інструмент комунікації, а ключовий фактор національної ідентичності. Саме тому важливо 🥰 плекати, розвивати і захищати її, бо це – наш щит у боротьбі за свободу.
Сьогодні захист рідної мови є ☝️частиною боротьби за свободу. Перехід на українську мову, підтримка української культури, популяризація національної спадщини – це не просто вибір, а важливий внесок у спільну перемогу.
💙💛 Українська мова – це наша історія, наше майбутнє та наша зброя. Бережімо її, розвиваймо та передаваймо наступним поколінням!
З нагоди 📍Міжнародного дня рідної мови в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка «Звучи, рідна мово!».
На ній представлені матеріали із фондів музею, а саме:
🔸триптих М. Дмітруха «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь»,
🔸книги,
🔸журнали,
🔸фотографії,
🔸речові матеріали, зокрема зошити початку ХХ століття, які належали Василю Герасимовичу, брату Анни Герасимович-Когут, підпільниці ОУН та жертві радянських концтаборів.
Запрошуємо 📍оглянути виставкову експозицію, розгорнуту у фоє музею.
Уляна Гладка, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

21 листопада – День Гідності і Свободи

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: ЗГАДАЙМО ЯК ЦЕ БУЛО 21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Свято об’єднало дві знакові події в новітній історії країни ...

Виставка “Я ніколи й нікому не віддам рідного дому”

ЦІНА НАШОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ Віддаймо шану тим, хто віддав своє життя за наше завтра. Віддаймо повагу тим, хто зараз захищає наш дім. Спільно ми сильні, і лише ...

Виставка «Величність слова – з Молоткова…» (з нагоди 70-ліття Богдана Мельничука)

У вінок славня з нагоди 70-ліття відомого словотворця Богдана Мельничука вплетено виставку фондових матеріалів Тернопільського обласного краєзнавчого музею ...