Главная / Зустрічі / Флеш-семінар «Інклюзивний та гендерно-чутливий підхід до розвитку музею» у музеї

Флеш-семінар «Інклюзивний та гендерно-чутливий підхід до розвитку музею» у музеї

Флеш-семінар 🤝 «Інклюзивний та гендерно-чутливий підхід до розвитку музею» відбувся у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
👉 Останніми роками в нашій країні терміни «інклюзія», «гендерна рівність» набуває все більшого поширення. Важливо, щоб сучасний музей ставав майданчиком, де можна отримати досвід спілкування у просторі поваги до людського розмаїття.
Метою заходу було підвищити обізнаність учасників з кращими практиками впровадження інклюзивного та гендерно-чутливого підходу у музейній сфері; створення безбар’єрного предметно-просторового середовища Тернопільського обласного краєзнавчого музею для надання якісних музейних послуг усім категоріям відвідувачів.
Застосування отриманих знань стане у нагоді для:
🔹підвищення ефективності та результативності практичної роботи музейників;
🔹планування заходів у музеї;
🔹реалізації гендерно-інклюзивних підходів у своїй діяльності;
🔹набуття статусу інклюзивного музею.
Тернопільський обласний краєзнавчий музей у своїй комунікації експозиційної та виставкової діяльності систематично 🤝 співпрацює із людьми з інвалідністю та іншими вразливими групами й організаціями, що представляють їхні інтереси.
Сталість інклюзивних процесів у музейному просторі передбачає безперервність та спадкоємність діяльності: упровадження інклюзії в інформаційній, просвітницькій діяльності, ведення системної роботи з вивчення потреб потенційного відвідувача музею на основі зворотного зв’язку.
Ми намагаємося розкривати ціннісний та практичний зміст інклюзії, показувати наявні виклики та знаходити успішні практики, створювати майданчики для обговорення й спільно вирішувати проблеми.
🔹Розглядаючи інклюзію в широкому сенсі й визнаючи потребу в ній різних цільових груп, ми часто робимо акцент саме на людях з інвалідністю. Це дозволяє долати бар’єри доступу людей з інвалідністю та інших уразливих груп до культури, відкривати нові можливості спілкування та взаємодії, розвивати культурні інституції як простори діалогу й просвітництва. Адже інклюзія – це процес реального включення будь-якої людини та забезпечення можливостей рівноправно брати участь у суспільному житті, власне, без жодних бар’єрів.
🔹Гендерна рівність — це можливість для людей вільно обирати спосіб життя. При цьому, помилковою є думка, що гендерна рівність — це однакове ставлення до всіх. Ні, кожна людина має свої індивідуальні якості та навички. Саме їх, а не стать та пов’язані з нею стереотипи, мають враховуватися в суспільстві по відношенню до людини. Глобально ця концепція передбачає усунення всіх соціальних бар’єрів, які заважають проявитися людині як особистості. Все це одним словом – ТОЛЕРАНТНІСТЬ.
👉 Даний захід спрямований на обговорення проблем бар’єрності, здійснення необхідних адаптацій та модифікацій. Впровадження гендерно-інклюзивного підходу у своїй роботі сприятиме реалізації вагомих завдань музею, в тому числі підвищення якості надання музейних послуг, запровадження інноваційних та інтерактивних заходів, які сприяють популяризації культурної спадщини України та збереженню національного надбання.
Наталія Чеканова, заступниця директора з наукової роботи ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+11
 
 
Переглянути статистику та оголошення
Просувати допис
 
Усі реакції:

Ви, Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького та ще 3

 
 
 
Подобається
 

 

 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 
 

Рекомендуємо

Тернопільський осередок Національної спілки краєзнавців України: нові вектори розвитку

Уже стало доброю традицією, коли члени Тернопільського осередку Національної спілки краєзнавців України збираються у стінах Тернопільського обласного ...

Графікою мовлена дума…

Вшанування 204-ої річниці від народження Кобзаря ознаменовано виставкою фондових матеріалів «Дума про Україну». Експозицію становлять тематичні гравюри ...

90 років з часу найтрагічнішої сторінки історії України – голоду-геноциду

У 2023 році виповнюється 90 років з часу найтрагічнішої сторінки історії України – голоду-геноциду, організованого більшовицькою москвою для знищення ...