Главная / Зустрічі / Відкрився унікальний мистецький проєкт «ВОЇНИ СВІТЛА»

Відкрився унікальний мистецький проєкт «ВОЇНИ СВІТЛА»

19 серпня 2024 року в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрився унікальний мистецький проєкт «ВОЇНИ СВІТЛА», спрямований на реабілітацію і соціалізацію українських військових та їхніх родин.
Організатори:
– Тернопільський обласний краєзнавчий музей;
– Комунальна установа “Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” Луганської області;
– Громадська організація “Воїни світла. Рубіжне”.
На виставці представлено понад 100 картин, написаних українськими захисниками, які зазнали поранень, близько 300 фотографій, зроблених під час творчого процесу, а також 37 ляльок-мотанок, створених майстринею Оленою Хмельницькою (Рубіжне-Збараж).
Врочисто відкрив мистецький проєкт директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ярема Шатарський. Керівник музейної установи радо привітав гостей та учасників проєкту – українських воїнів-захисників, котрі долучились до акції. На захід з вітальним словом завітали: директор департаменту культури та туризму Світлана Байталюк, секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, в.о. начальника управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної військової адміністрації Вікторія Сидорчук.
Мистецький проєкт вперше був ініційований і успішно реалізований ще у 2015 році в місті Рубіжному Луганської області методистом Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – Оленою Хмельницькою.
Після повномасштабного вторгнення п. Олена разом із своєю сім’єю 13 березня 2022 року виїхали із рідного міста і оселились у м. Збараж. Тому своє продовження артпроєкт отримав на Тернопільщині як результат спільної роботи волонтерки, громадської активістки, керівника ГО«Воїни Світла. Рубіжне» Олени Хмельницької та тернопільського художника, керівника ГО «Арт-студія Д. Р.» Рустама Давлетова.
Уже другий рік поспіль вони спільно організовують майстер-класи з арттерапії для наших захисників, котрі проходять лікування та реабілітацію у медичних закладах Тернопільщини. На відкритті арткерівники Олена Хмельницька та Рустам Давлетов розповідали про особливу атмосферу мистецької терапії, що вдало доповнює і підсилює програму реабілітації військовослужбовців.
Виставкова експозиція також презентує мистецтво авторської ляльки-мотанки. Майстриня Олена Хмельницька у своїх рукотворних витворах поєднала культуру регіонів Луганщини й Тернопільщини. Кожна лялька має свою історію Кожний виріб – уособлення самої України – зраненої, понівеченої ворогом, але такої ж красивої, гордої й незламної. Вони як потужний український оберіг здатні захистити країну, принести такі омріяні Перемогу та Мир нашій державі…
Вели програму відкриття мистецького проєкту “Воїни Світла” музейні співробітники Оксана Гулик і Марія Луцька.
Запрошуємо у Тернопільський обласний краєзнавчий музей оглянути виставку, яка діятиме до 30 вересня 2024 року, поринути у світ мистецтва, помилуватися родинними оберегами, а також відчути емоції бійців, символізм та красу картин, які вони створили перебуваючи на реабілітації.
Оксана Гулик, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ
Оленка Крупніцька, наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Наступний запис

«Зцілення казкою»

Рекомендуємо

Лесь Курбас – 137

Життєва гра Майстра тримає в напруженні від початку до кінця. Звершувалося надскладне особливе призначення – бути Людиною, стати Театром, залишитись ...

Унікальна кремаційна урна пшеворської культури

У розділі археологія ранньозалізного часу Тернопільщини викликає інтерес різноманітна колекція глиняного посуду, серед якої особливе місце займає унікальна ...

Інтерактивна екскурсія «ТРИПІЛЛЯ – перша землеробська цивілізація на теренах України»

У ці зимові дні у ТРИПІЛЬСЬКУ ХАТУ (експозиційний зал давньої, середньовічної та нової історії ТОКМ) завітали гості – учні 5-го класу Тернопільської ...