Главная / Зустрічі / У музеї відбулась науково-краєзнавча конференція

У музеї відбулась науково-краєзнавча конференція

«…щоб об’єднати всі національно-визвольні сили українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою, щоб перед зовнішнім світом репрезентувати його політичну волю, та щоб протиставитися спробам ворогів української держави розвивати єдиний самостійницький український фронт» створилася УКРАЇНСЬКА ГОЛОВНА ВИЗВОЛЬНА РАДА (15 липня 1944 року).
До 80-ліття створення 🔹 Української Головної Визвольної Ради 🔹 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 24 жовтня 2024 року відбулась науково-краєзнавча конференція «ПІДПІЛЬНИЙ УРЯД ПОВСТАНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ». 👉 Організатори: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Державний архів Тернопільської області, Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
Подія пошанування об’єднала 📚 наукову спільноту істориків, краєзнавців Києва-Львова-Кам’янця-Подільського-Тернополя-Бережан-Збаража аби обмінятись ретроспективними дослідженнями, проблематикою, новітнім баченням та переосмисленням.
Розпочав роботу конференції директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ярема Шатарський.
До привітань запрошувались: від представництва влади – депутат Тернопільської обласної ради, заступник голови Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Тимошик; як співорганізатор – директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.
Під час науково-краєзнавчої конференції чудовою нагодою було почути виступ дочки президента УГВР Кирила Осьмака – Наталії Осьмак, яка проживає в Києві і долучилась онлайн, аби розповісти по-родинному про батька, зачитати його заповіт, заодно донести національну ідейність, діяльність УГВР.
Програма передбачала 17 наукових виступів, окремі з них торкались персоналій та пошанувань. Учасники конференції одержали сертифікати, вручені директором музею.
Поповнились і фонди ТОКМ. Ювілейний конверт, присвячений 80-літтю створення УГВР, подарував колекціонер Михайло Тимошик.
Модерували роботу наукового зібрання співробітники відділу нової та новітньої історії ТОКМ – Володимир Пукач та Наталія Українець.
Учасники дякували 📚 організаторам за проведений захід, адже сьогодні на часі тема деколонізації української свідомості. На жаль, новітня російсько-українська війна стала доказом як імперська спадщина стала загрозою для України. Дякуємо кожному, хто бореться із цим злом. Шануємо щоденні подвиги українських воїнів 🩵💛, що захищають рідну державу.
Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Виставка «Обереги Тернопільського краю» (рушники Зборівщини») в рамках проєкту «Полотняний фольклор» 

Рушник – оберіг української родини. І у горі, і у радості він завжди поряд. Рушник передавався із роду в рід. Батьки, які отримали рушники від своїх ...

З Днем ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА України! З Днем НЕЗАЛЕЖНОСТІ України! 

Сьогодні ми вшановуємо один із головних національних символів України – Державний  Прапор, що є уособленням нашої національної єдності, честі та ...

Чудотворний образ Божої Матері «Всіх сумуючих радості» у книзі Володимира Рожка

Чи знаєте ви, що на Тернопільщині є не тільки Почаїв, але й Малий Почаїв? Малим Почаєвом здавна називають село Решнівка Тернопільського (колишнього ...