Главная / відділ природи / Діорама "Дністровський каньйон"

Діорама “Дністровський каньйон”

Дністровський каньйон своєю унікальністю та неповторністю належить до «семи чудес України». Довкола буяє життя у його первозданному і недоторканому вигляді – останній прихисток дикої природи, яку на рівнині більше ніде не знайти.

Дністровський каньйон – одне з найкрасивіших місць Украіни, яке не поступається за мальовничистю Карпатам і Криму. 

 

 

 

 

 

 

Каньйон утворений річкою Дністер і являє собою річкову долину з прямовисними берегами висотою 200 м. Навколо буяє дика природа, яку на рівнині більше ніде не знайти. 

 

У долині Дністра збереглися унікальні пам’ятки природи «стінки»- гірські породи віком понад 500 мільйонів років, що виступають на поверхню поблизу с. Трубчин та с. Стінка.

Відслонення містять скам’янілі рештки флори і фауни минулого, що являє собою найбільшу цінність, адже тут чітко простежується еволюція земної кори та життя, яке проходило в морському та континентальному середовищі впродовж мільйонів років.

Незвичне поєднання червонуватих скель і смарагдових буйних лісів перехоплює подих, а багатство сучасної флори та фауни (понад 1000 видів), робить його особливим.

Національний природний парк «Дністровський каньйон» створено  2010 року площею 10 тис. га.

 

 

 

 

 

 

 

Попередній запис

Зуб акули

Рекомендуємо

Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Традиції краєзнавства: регіональний аспект» відбудеться 20 квітня та 21 квітня 2023 р.

Шановні колеги! Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Традиції краєзнавства: регіональний аспект» (до 110-річчя Тернопільського обласного ...

Презентація книги Сергія Куницького про Тернопільський замок

На початку цього року у видавництві «Навчальна книга – Богдан» побачила світ нова книга про – історик, завідувач сектора виставкової роботи Тернопільського ...

 Навчально-виховний семінар «Чорнобиль – вічний біль України»

До 37-ї річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС наукові співробітники відділу природи Тернопільського обласного краєзнавчого музею провели ...