Главная / відділ природи / Діорама "Дністровський каньйон"

Діорама “Дністровський каньйон”

Дністровський каньйон своєю унікальністю та неповторністю належить до «семи чудес України». Довкола буяє життя у його первозданному і недоторканому вигляді – останній прихисток дикої природи, яку на рівнині більше ніде не знайти.

Дністровський каньйон – одне з найкрасивіших місць Украіни, яке не поступається за мальовничистю Карпатам і Криму. 

 

 

 

 

 

 

Каньйон утворений річкою Дністер і являє собою річкову долину з прямовисними берегами висотою 200 м. Навколо буяє дика природа, яку на рівнині більше ніде не знайти. 

 

У долині Дністра збереглися унікальні пам’ятки природи «стінки»- гірські породи віком понад 500 мільйонів років, що виступають на поверхню поблизу с. Трубчин та с. Стінка.

Відслонення містять скам’янілі рештки флори і фауни минулого, що являє собою найбільшу цінність, адже тут чітко простежується еволюція земної кори та життя, яке проходило в морському та континентальному середовищі впродовж мільйонів років.

Незвичне поєднання червонуватих скель і смарагдових буйних лісів перехоплює подих, а багатство сучасної флори та фауни (понад 1000 видів), робить його особливим.

Національний природний парк «Дністровський каньйон» створено  2010 року площею 10 тис. га.

 

 

 

 

 

 

 

Попередній запис

Зуб акули

Рекомендуємо

Наукова конференція «Суспільство і природа: від минулого до майбуття» (до 100-річчя від дня народження Миколи Чайковського)

Шановні колеги!  6 вересня 2022 року о 10:00 год. у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбудеться наукова конференція «Суспільство і ...

Науковці музею пройшли тренінги в рамках програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Швеції

Тернопільський обласний краєзнавчий музей ставить перед собою мету створити безбар’єрне предметно-просторове середовища з метою надання якісних музейних ...

Відкриття фотовиставки «Червона рута»: від Донецька до Верховини»

Членом Національної спілки журналістів України, знаним публіцистом Романом Островським із Копичинців нещодавно у Тернопільському обласному краєзнавчому ...