Главная / відділ природи / Діорама "Дністровський каньйон"

Діорама “Дністровський каньйон”

Дністровський каньйон своєю унікальністю та неповторністю належить до «семи чудес України». Довкола буяє життя у його первозданному і недоторканому вигляді – останній прихисток дикої природи, яку на рівнині більше ніде не знайти.

Дністровський каньйон – одне з найкрасивіших місць Украіни, яке не поступається за мальовничистю Карпатам і Криму. 

 

 

 

 

 

 

Каньйон утворений річкою Дністер і являє собою річкову долину з прямовисними берегами висотою 200 м. Навколо буяє дика природа, яку на рівнині більше ніде не знайти. 

 

У долині Дністра збереглися унікальні пам’ятки природи «стінки»- гірські породи віком понад 500 мільйонів років, що виступають на поверхню поблизу с. Трубчин та с. Стінка.

Відслонення містять скам’янілі рештки флори і фауни минулого, що являє собою найбільшу цінність, адже тут чітко простежується еволюція земної кори та життя, яке проходило в морському та континентальному середовищі впродовж мільйонів років.

Незвичне поєднання червонуватих скель і смарагдових буйних лісів перехоплює подих, а багатство сучасної флори та фауни (понад 1000 видів), робить його особливим.

Національний природний парк «Дністровський каньйон» створено  2010 року площею 10 тис. га.

 

 

 

 

 

 

 

Попередній запис

Зуб акули

Рекомендуємо

Чудотворний образ Божої Матері «Всіх сумуючих радості» у книзі Володимира Рожка

Чи знаєте ви, що на Тернопільщині є не тільки Почаїв, але й Малий Почаїв? Малим Почаєвом здавна називають село Решнівка Тернопільського (колишнього ...

Виставка «Біорізноманіття Голицького ботаніко-ентомологічного заказника»

Голицький ботаніко-ентомологічний заказник загальнодержавного значення володіє багатою та унікальною природою. Заповідна територія, площею 60 гектарів, ...

Майстер-клас по зав’язуванню хустки і намітки

Як у давнину прикривали волосся – символ богині неба, землі, багатства, розвитку духовних сил, енергії, плодючості, здоров’я та скорботи дізнавались 8 ...