18 квітня 1930 року в селі Миколаїв на Хмельниччині народився видатний краєзнавець, спелеолог, природодослідник і педагог Володимир Радзієвський.

 
Свою трудову діяльність він розпочав на Тернопільщині, працюючи у Підволочиській середній школі, одночасно навчався на фізико-математичному факультеті Коломийського вчительського інституту.
 
Усе своє життя Володимир Радзієвський присвятив природничо-краєзнавчим дослідженням та вихованню молодого покоління.
 
З 1959 року Володимир Радзієвський працював методистом, а згодом завідувачем відділу обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.
 
Саме він заснував секцію спелеотуризму при Тернопільській обласній дитячій екскурсійно-туристській станції. Разом зі своїми вихованцями активно досліджував відомі підземелля, здійснивши першопроходження таких печер, як Млинки, Кришталева, Ювілейна, Перлина та інших.
 
Розробив методику картування горизонтальних лабіринтів, складав спелеомаршрути для туристів, а також був ініціатором і головним суддею змагань учнівської молоді з орієнтування в печерах Придністровського Тернопілля. Крім того, проводив комплексні дослідження Кременецьких гір та Медоборів.
 
Володимир Радзієвський – автор і співавтор численних книг, путівників, навчально-методичних посібників та статей. Він також виступав консультантом і брав участь у створенні краєзнавчого кінофільму про печери Поділля «Людина шукає райдугу», написав сценарії та тексти до телефільмів «Медобори», «В краю неопалимої купини», «Світ під кам’яним небом» та «Шумить під вітром ковила».
 
За вагомий внесок у розвиток краєзнавства та спелеотуризму Володимир Радзієвський відзначений багатьма нагородами. На його честь названо одну з галерей у печері Млинки.
 
Володимир Радзієвський пішов з життя на 82-му році. Він назавжди залишився в пам’яті своїх друзів, колег та учнів як «ідеальний керівник, людина фанатично віддана своїй справі…».

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї виставкою «Подорож у підземну казку» вшановано 95-ту річницю від дня народження відомого спелеолога Володимира Радзієвського.

На ній представлено матеріали із фондової збірки музею, що детально знайомлять із його життям та діяльністю.

Леся Сута, старша наукова співробітниця відділу природи ТОКМ

Рекомендуємо

Діорама “Природний заповідник “Медобори”

У діорамі відтворено частинку унікального геологічного утворення з неповторними ландшафтами – Медобори. Природний заповідник “Медобори” ...

Виставка «Пам’ять та шана Героям Майдану»

Із метою вшанування пам’яті громадян, які боролися та загинули за цивілізованість, демократичні та європейські цінності України, в експозиції ...

«Ой зійшла зоря вечоровая, над ПОЧАЄВОМ стала»

 Сьогодні, 5 серпня, християни вшановують Почаївську ікону Божої матері. Вона відома усьому слов’янському світу. Унікальність цієї ікони в тому, що, ...