Главная / Виставки / Духмяні експонати – 205-літтю Тараса...

Духмяні експонати – 205-літтю Тараса…

О, диво!..

14 березня, довідавшися «заднім числом» про виставку Шевченкіани у нашому музеї, молода Олеся Костюкович подарувала п’ять медяників за творами Кобзаря: «Марія», «Не кидай матері! – казали…», «Ой три шляхи широкії», «Розрита могила», «Сон» (комедія).

15 березня «пахуча» вітрина – «Пряник як мистецтво» – доповнила експозицію фондових матеріалів «Живе, Кобзаре мій, поміж нас голос твій»…

Рецепт тіста для медяників

Змішати 250 гр. меду, 100 гр. масла, 125 гр. цукру. Висипати у посудину, поставити на плиту. Розігріти на повільному вогні до однорідності маси, не доводячи до кипіння. Остудити. Далі додати 1 яйце, 2 ч. л. кориці, 2 ч. л. гвоздики, 3 ч. л. імбиру. Ретельно перемішати. Додати 500 гр. муки, 10 гр. розпушувача до тіста,  10 гр. какао (тісто повинно бути липке і відставати від посудини). Все вимісити, поставити на 3 год. (краще на ніч) в холодильник вистоятися.

Біографічна довідка:

Костюкович (Залипська) Олеся Василівна, народилася 11 травня 1992 року в селі Жуків Бережанського району Тернопільської області. Виросла у багатодітній сім’ї: батько Залипський Василь Володимирович, мати Залипська Ольга Михайлівна, невтомно працювали, щоб дати дітям освіту та гарну путівку в життя. Навчалась у Жуківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. ім. Богдана Лепкого.  У шостому класі вчителька малювання звернула  увагу на творчі здібності Олесі і порадила записатися в художню школу. У Жуківській художній школі першим вчителем малювання була Волощук (Подуфала) Марія Василівна (тепер – директор школи), дочка відомого композитора, громадського діяча, Подуфалого Василя Михайловича. Олеся часто брала участь у різноманітних виставках, конкурсах, олімпіадах, де займала призові місця.

У 2009 році закінчила школу, вступила в Університет Культури і Мистецтв (факультет дизайну, спеціальність –  дизайн графіки та реклами). Навчаючись на п’ятому курсі (2014 рік), до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка створила дев’ять ілюстрацій до творів Кобзаря: «Марія», «Не кидай матері!- казали…», «Три шляхи широкії», «Розрита могила», «Чума», «Сон». Об’єднала їх у збірку «Передбачування Кобзаря».

Авторка зізнається: «… твори, які я відобразила у своїх ілюстраціях, актуальні…  Сьогодні наша боротьба не закінчується… І буде тривати доти, поки наша держава розцвіте та всі народи заговорять про нас як непереможну, терплячу, вільну націю…»

Попередній запис

Обіймало сонце…

Наступний запис

Характерна ліпнина…

Рекомендуємо

Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба»

Вишиті рушники — це пісні на полотні, які з сивої давнини з полотна на полотно переносили жіночі руки, щоразу додаючи до них щось своє, збагачуючи їх ...

Щоб жити, пам’ятаймо!..

  16 лютого 2021 року о 14-ій годині розпочнеться літературно-мистецька зустріч “Спомини обпаленої долі…”, присвячена Дню вшанування ...

Виставка «Різдвяні мотиви витинанок»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрито експрес-виставку «Різдвяні мотиви витинанок» (автор Галина Дудар). На ній представлені тематичні ...