У 2023 році виповнюється 90 років з часу найтрагічнішої сторінки історії України – голоду-геноциду, організованого більшовицькою москвою для знищення ...
Напередодні Міжнародного дня музеїв, 17 травня 2017 року Тернопіль долучився до традиції світової акції «Ніч у музеї». На захід завітали тернополяни та гості міста, серед яких – багато молоді. Свято відкрили реконструктори з Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства, що вперше побували у Файному місті та продемонстрували перед музеєм міську залогу першої половини XVII ст.
Згодом дійство перенеслось у стіни музею. Одягнуті у вишиванки наукові працівники розповіли відвідувачам про таємниці печер, рослин та тварин – символів України, екологічну ситуацію на Тернопільщині, цікаві історичні артефакти, Козаччину, Українську революцію (100-річчя початку відзначається на державному рівні), таємниці повстанської криївки та про теперішню війну на Сході України.
Народні умільці з Тернопільського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України провели для цікавих майстер-класи ліплення з глини, гончарства, малюнка на склі, витинанки, виготовлення ляльки-мотанки та бісероплетіння. Під час останніх, відвідувачі могли ознайомитися з основами декоративно-прикладного мистецтва та виготовити собі на пам’ять виріб.
Творчий настрій створили для гостей музично-пісенні імпровізації Романа Лотецького, Галини Романів, камерного оркестру Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької та поезія члена Національної спілки письменників України Марії Баліцької в авторському виконанні. Презентовано, принагідно, книжку «Журавлина пісня», присвячену пам’яті брата, який воював на Донбасі.
Під час акції «Малюнок козацьких нащадків», у рамках колективної творчості відвідувачів та художників Андрія Чернеця і Степана Мамчура, виконано картину «Червоногородські вежі».
«Солодкий скарб гетьмана Павла Полуботка» вдалося відшукати учасникам пригодницького квесту.
Тернопільський обласний краєзнавчий музей висловлює подяку за допомогу у реалізації задуму Британській Раді в рамках проекту «Активні громадяни», Молодіжному центру розвитку «МІСТ», дружній ресторації «Мамонт» та Молодіжній міській раді Тернополя.
Попередній запис
Наступний запис
У 2023 році виповнюється 90 років з часу найтрагічнішої сторінки історії України – голоду-геноциду, організованого більшовицькою москвою для знищення ...
Реалії сьогодення змінили наше мислення докорінно. Особливо – близькість сусідування. Проте, євроцентризм України сприймається непорушним. ...
Життєва гра Майстра тримає в напруженні від початку до кінця. Звершувалося надскладне особливе призначення – бути Людиною, стати Театром, залишитись ...