Главная / Екскурсії / ГРАНДІОЗНЕ СВЯТО «НІЧ У МУЗЕЇ» ВІДБУЛОСЬ У ТЕРНОПОЛІ

ГРАНДІОЗНЕ СВЯТО «НІЧ У МУЗЕЇ» ВІДБУЛОСЬ У ТЕРНОПОЛІ

Напередодні Міжнародного дня музеїв, 17 травня 2017 року Тернопіль долучився до традиції світової акції «Ніч у музеї». На захід завітали тернополяни та гості міста, серед яких – багато молоді. Свято відкрили реконструктори з Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства, що вперше побували у Файному місті та продемонстрували перед музеєм міську залогу першої половини XVII ст.

Згодом дійство перенеслось у стіни музею. Одягнуті у вишиванки наукові працівники розповіли відвідувачам про таємниці печер, рослин та тварин – символів України, екологічну ситуацію на Тернопільщині, цікаві історичні артефакти, Козаччину, Українську революцію (100-річчя початку відзначається на державному рівні), таємниці повстанської криївки та про теперішню війну на Сході України. 

Народні умільці з Тернопільського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України провели для цікавих майстер-класи ліплення з глини, гончарства, малюнка на склі, витинанки, виготовлення ляльки-мотанки та бісероплетіння. Під час останніх, відвідувачі могли ознайомитися з основами декоративно-прикладного мистецтва та виготовити собі на пам’ять виріб.  

Творчий настрій створили для гостей музично-пісенні імпровізації  Романа Лотецького, Галини Романів, камерного оркестру Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької та поезія члена Національної спілки письменників України Марії Баліцької в авторському виконанні. Презентовано, принагідно, книжку «Журавлина пісня»,  присвячену пам’яті брата, який воював на Донбасі. 

Під час акції «Малюнок козацьких нащадків», у рамках колективної творчості відвідувачів та художників Андрія Чернеця і Степана Мамчура, виконано картину «Червоногородські вежі».

«Солодкий скарб гетьмана Павла Полуботка» вдалося відшукати учасникам пригодницького квесту.

Тернопільський обласний краєзнавчий музей висловлює подяку за допомогу у реалізації задуму Британській Раді в рамках проекту «Активні громадяни», Молодіжному центру розвитку «МІСТ», дружній ресторації «Мамонт» та Молодіжній міській раді Тернополя.

Попередній запис

Ніч у музеї

Наступний запис

Вдумливий погляд життя…

Рекомендуємо

Малярство, яке об’єднало Україну та Європу: Михайло Паращук

Талановита молодь Галичини, яка прагнула здобути професійну освіту, змушена була шукати можливості поза межами краю, оскільки вищого художнього докладу в ...

«Образотворче мистецтво»

Творчі роботи Шевченківської тематики студентів факультету «Образотворче мистецтво» Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного ...

ОПТИМІЗМ ЖИВОПИСУ ЧУМАКА

Творча співпраця музею та безпретензійного, проте, відомого тернопільського художника Юрія Чумака сягає десятиліть.