Главная / Екскурсії / ГРАНДІОЗНЕ СВЯТО «НІЧ У МУЗЕЇ» ВІДБУЛОСЬ У ТЕРНОПОЛІ

ГРАНДІОЗНЕ СВЯТО «НІЧ У МУЗЕЇ» ВІДБУЛОСЬ У ТЕРНОПОЛІ

Напередодні Міжнародного дня музеїв, 17 травня 2017 року Тернопіль долучився до традиції світової акції «Ніч у музеї». На захід завітали тернополяни та гості міста, серед яких – багато молоді. Свято відкрили реконструктори з Кам’янець-Подільського міського військово-історичного товариства, що вперше побували у Файному місті та продемонстрували перед музеєм міську залогу першої половини XVII ст.

Згодом дійство перенеслось у стіни музею. Одягнуті у вишиванки наукові працівники розповіли відвідувачам про таємниці печер, рослин та тварин – символів України, екологічну ситуацію на Тернопільщині, цікаві історичні артефакти, Козаччину, Українську революцію (100-річчя початку відзначається на державному рівні), таємниці повстанської криївки та про теперішню війну на Сході України. 

Народні умільці з Тернопільського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України провели для цікавих майстер-класи ліплення з глини, гончарства, малюнка на склі, витинанки, виготовлення ляльки-мотанки та бісероплетіння. Під час останніх, відвідувачі могли ознайомитися з основами декоративно-прикладного мистецтва та виготовити собі на пам’ять виріб.  

Творчий настрій створили для гостей музично-пісенні імпровізації  Романа Лотецького, Галини Романів, камерного оркестру Тернопільського державного музичного училища ім. Соломії Крушельницької та поезія члена Національної спілки письменників України Марії Баліцької в авторському виконанні. Презентовано, принагідно, книжку «Журавлина пісня»,  присвячену пам’яті брата, який воював на Донбасі. 

Під час акції «Малюнок козацьких нащадків», у рамках колективної творчості відвідувачів та художників Андрія Чернеця і Степана Мамчура, виконано картину «Червоногородські вежі».

«Солодкий скарб гетьмана Павла Полуботка» вдалося відшукати учасникам пригодницького квесту.

Тернопільський обласний краєзнавчий музей висловлює подяку за допомогу у реалізації задуму Британській Раді в рамках проекту «Активні громадяни», Молодіжному центру розвитку «МІСТ», дружній ресторації «Мамонт» та Молодіжній міській раді Тернополя.

Попередній запис

Ніч у музеї

Наступний запис

Вдумливий погляд життя…

Рекомендуємо

У музеї відкрилася ювілейна виставка, присвячена відомому археологу

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася ювілейна виставка, присвячена археологу, мистецтвознавцю, фольклористу, етнографу, історику ...

 Навчально-виховний семінар «Чорнобиль – вічний біль України»

До 37-ї річниці з часу аварії на Чорнобильській АЕС наукові співробітники відділу природи Тернопільського обласного краєзнавчого музею провели ...

Шановні учасники! Наукова конференція «Примадонна оперної сцени» (до 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької) розпочнеться 21 вересня 2022 року ...