З 18 травня 2012 року мандрівний філателістичний проект столичного ентузіаста Олександра Канівця «Останнім шляхом Кобзаря», приурочений 150-річчю ...
16 липня 1990 року – знаменна дата в історії України. В цей день депутати Верховної Ради УРСР 357-ма голосами прийняли важливий документ – Декларацію про державний суверенітет України. В ній були закладені основні принципи й засади існування України як самостійної держави, визначено програму політико-правової, соціально-економічної та культурної розбудови незалежної України. В документі йшлося про пріоритети загальнолюдських цінностей та міжнародного права. У своєму зверненні до народу депутати Верховної Ради закликали громадян України до єднання для реалізації поставлених цілей.
Прийняття Декларації не було простим рішенням. Кожен депутат дуже зважено і серйозно підходив до питання. Час був унікальний, вирували перебудовчі пристрасті. Жодний день не обходився без мітингів. Все здавалося простим і зрозумілим. Декларація гарантувала українцям світле і незалежне майбутнє. Хоча всі розуміли, що це лише наміри, що шлях до самостійного щастя буде важким і багаторічним.
Під час мітингу у Тернополі по обговоренню законопроекту про вибори до Верховної ради України, 1989 р.
Ніхто не сподівався, що пройде рік і мрії стануть буднями, дійсністю, що потребуватиме щоденної боротьби і роботи. Навряд, чи хто тоді припускав, що буде 24 серпня 1991 року і 1-го грудня того ж року. Саме Декларація започаткувала всі інші кроки в напрямку незалежності України.
До 30-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України у відділі нової та новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею підготовлено виставку «Історичрий крок на шляху до незалежності» з фондових збірок музею. Представлено фото, документи, періодику, наукові видання, які відображають суспільно-політичну ситуацію в країні та області на поч. 90-их років ХХ ст. Тоді відбувалися події, які створили передумови і стали прологом нової історії українського державотворення. Експонуються фото мітингів та інших громадсько-політичних акцій, святкувань 1-ої річниці прийняття Декларації в м.Гусятині, матеріали про створення та діяльність НРУ.
Молебень за участю священиків різних конфесій у м. Гусятині з нагоди річниці прийняття Декларації про Державний суверенітет України, 1991р.
У вітринах знаходяться експонати з особистого архіву народного депутата України 1-го скликання В.Колінця про відзначення у Верховній Раді України 20-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України. На виставці можна побачити й інші цікаві матеріали.
Любов Катеринюк, завідувачка відділу нової та новітньої історіїПопередній запис
Наступний запис
З 18 травня 2012 року мандрівний філателістичний проект столичного ентузіаста Олександра Канівця «Останнім шляхом Кобзаря», приурочений 150-річчю ...
Вшановуючи тих, котрі боролися за право українців бути собою на своїй рідній землі й мати власну державність ще в середині ХХ століття, у Тернопільському ...
Шановні колеги! Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Міжнародним днем музеїв! Зичимо Вам міцного здоров’я та любові, оптимізму та благополуччя, ...