Главная / Історія одного експоната / Кабіна комбайна у експозиції музею

Кабіна комбайна у експозиції музею

Ось таку ОРИГІНАЛЬНУ КАБІНУ коренезбирального самохідного комбайну виробництва Тернопільського комбайнового заводу можна побачити у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. 

Оснащений складною електронною системою автоматичного контролю і сигналізації та гідравлічною системою автоматичного керування рухом – він був найкращим, за що і відзначений  чотирма золотими та бронзовою медалями на міжнародних ярмарках у Лейпцігу (Німеччина), Брно (Чехія) та Будапешті (Угорщина).

Цікаво, що цей комбайн був першою самохідною машиною, призначеною для збору цукрових буряків. За один прохід він здатен був збирати коренеплоди одразу з шести рядів, при чому робоча швидкість руху могла досягати 9 км/год. 

Корені буряків в кожному з шести рядів витягувалися парою копачів, один з яких був пасивним, інший – активним. Витягнуті з ґрунту корені очищались, а після того транспортером вантажились на машину, яка їхала поруч.

🔹Цікавою була кабіна оператора, що розташовувалась на високій платформі в передній частині машини. Виготовлена із великими скляними вікнами, вона значно збільшувала оглядовість під час роботи, що було максимально комфортним для водія. У кабіні працювала система очистки повітря, підігрів, покращене шумопоглинання, герметичність, система автоматичного контролю робочих органів, освітлення та інші пристрої.

☝️Довідка

Тернопільський комбайновий завод — колись один із провідних виробників бурякозбиральної техніки та інших сільськогосподарських машин в Україні.

Започаткований у 1939 р. як машинно – тракторна майстерня, від травня 1944 р. — Тернопільська міжрайонна майстерня з капремонту, від 1949 р. — завод із ремонту тракторних і комбайних двигунів, 1959 р. реорганізований в машинобудівний завод, від початку 1970-их — комбайновий завод. Колектив підприємства освоїв виробництво понад 20 типів машин для різноманітних сільськогосподарських робіт.

На жаль, сьогодні Тернопільський комбайновий завод – це лише історія.

До речі, саме 18 вересня 1929 року був випущений  ПЕРШИЙ комбайн в Україні на запорізькому заводі.

Оксана Кульчицька, завідувачка художньо-рекламного відділу 

 

 

Рекомендуємо

Грамота, вручена о. Івану Лужецькому Патріархом Йосифом Сліпим – родинна реліквія

МЕШКАНКА ВЕЛИКИХ БІРОК ПЕРЕДАЛА ДО МУЗЕЮ РОДИННУ РЕЛІКВІЮ. Напередодні відзначення 130-ліття від народження Верховного Архиєпископа УГКЦ, кардинала і ...

Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Традиції краєзнавства: регіональний аспект»

Шановні колеги!  20 – 21 квітня 2023 року у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбудеться Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція з ...

Дискусійний клуб “Відома невідома Україна” (16.06.23)

Друзі В рамках нового музейного проекту «ВІДОМА НЕВІДОМА УКРАЇНА» запрошуємо стати учасниками дискусійного клубу. Коли 23 червня 2023 р. об 16.00 год. ...