Главная / Наші публікації / ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

Берегти і шанувати – настійна потреба сьогодення. Щоб з пам’яті ніколи не вивітрились символи людського духу, а байдужістю не торкнулось забуття. Саме сучасним поколінням випало на долю оберігати життя в усіх його проявах: в природній мудрості і гармонійності; захищати свою землю, мир та спокій на ній.
Острівське джерело – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, яка розташована на правому березі річки Серет в селі Острів Тернопільського району Тернопільської області. Рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року джерело проголошене об’єктом природно-заповідного фонду Тернопільщини. Науковці зазначають, що Острівське джерело має історико-культурну, науково-пізнавальну, морально-етичну цінність.
Про чудотворну силу Острівського джерела дізнаємося з легенд, які дійшли до нашого часу. За однією з них, в Острові жив нащадок полонізованої української родини граф Баворовський. Його донька мала захворювання очей (за іншою версією – крові), тож батьки щиро молилися за її одужання. Одного разу матері дівчинки наснилася Богородиця і вказала на джерело в лісі як порятунок для дитини. Дівчинка видужала і з того часу цілюща вода джерела набула своєї слави. З вдячності за оздоровлення доньки, граф Баворовський поставив на цьому місці фігуру Матері Божої, яку замовив в італійських майстрів. Відтоді і до сьогодні приходять до святині люди звідусіль, щоб очиститися та оздоровитися.
Свято чи будень – біля джерела завжди людно. Сюди приходять, щоб побути наодинці з собою і Богом, щоб напитися цілющої води, вдихнути благодатного повітря і просто відпочити. «Святе місце» – кажуть люди про Острівське джерело і зцілюються тут молитовно та чистою водою.
Острівське джерело, капличка Матері Божої і Хресна Дорога мають статус відпустового місця. Дата прощі припадає на неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці.
Наталя Бородай‚ наукова співробітниця науково-методичного відділу ТОКМ
 

Рекомендуємо

З ЮВІЛЕЄМ– Тернопільський обласний краєзнавчий музей!

День 13 квітня 1913 року відкрив майбутнє музейній справі на Тернопільщині.  110 років тому Подільський музей Товариства «Народна школа» став ...

Виставка «Талант‚ осяяний ореолом світла‚ добра‚ духовності»

До ювілею славної тернопільської письменниці‚ фотохудожниці‚ журналістки Валентини Семеняк у відділі новітньої історії розгорнуто виставку «Талант‚ осяяний ...

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Конституція – хранитель прав і свобод громадян, суверенності і цілісності кордонів нашої квітучої і сильної країни. Сила Конституції повністю полягає ...