Главная / Наші публікації / ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

Берегти і шанувати – настійна потреба сьогодення. Щоб з пам’яті ніколи не вивітрились символи людського духу, а байдужістю не торкнулось забуття. Саме сучасним поколінням випало на долю оберігати життя в усіх його проявах: в природній мудрості і гармонійності; захищати свою землю, мир та спокій на ній.
Острівське джерело – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, яка розташована на правому березі річки Серет в селі Острів Тернопільського району Тернопільської області. Рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року джерело проголошене об’єктом природно-заповідного фонду Тернопільщини. Науковці зазначають, що Острівське джерело має історико-культурну, науково-пізнавальну, морально-етичну цінність.
Про чудотворну силу Острівського джерела дізнаємося з легенд, які дійшли до нашого часу. За однією з них, в Острові жив нащадок полонізованої української родини граф Баворовський. Його донька мала захворювання очей (за іншою версією – крові), тож батьки щиро молилися за її одужання. Одного разу матері дівчинки наснилася Богородиця і вказала на джерело в лісі як порятунок для дитини. Дівчинка видужала і з того часу цілюща вода джерела набула своєї слави. З вдячності за оздоровлення доньки, граф Баворовський поставив на цьому місці фігуру Матері Божої, яку замовив в італійських майстрів. Відтоді і до сьогодні приходять до святині люди звідусіль, щоб очиститися та оздоровитися.
Свято чи будень – біля джерела завжди людно. Сюди приходять, щоб побути наодинці з собою і Богом, щоб напитися цілющої води, вдихнути благодатного повітря і просто відпочити. «Святе місце» – кажуть люди про Острівське джерело і зцілюються тут молитовно та чистою водою.
Острівське джерело, капличка Матері Божої і Хресна Дорога мають статус відпустового місця. Дата прощі припадає на неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці.
Наталя Бородай‚ наукова співробітниця науково-методичного відділу ТОКМ
 

Рекомендуємо

Згадаймо всіх поіменно

Ось і наблизились ці визначні травневі дні, які 75 років тому принесли світу перемогу і мир. У 2004 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня ...

З Різдвом Христовим!

Щирі вітання з  Святим вечором та  Різдвом Христовим!!!   Засіваємо кожну Родину пшеницею, Зичимо здоров’я та життя із втіхою! Хай ...

Нові надх

#нові_надходження_ТОКМ Фондова скарбниця Тернопільського обласного краєзнавчого музею поповнилася старовинними вишитими речами із села Сороцьке, що на ...