Главная / Зустрічі / Презентація етнографічного альбому «Нетлінні» авторства Лесі Воронюк та Володимира Щибрі

Презентація етнографічного альбому «Нетлінні» авторства Лесі Воронюк та Володимира Щибрі

Вплетені в українську вишиванку поміж барвистих взорів 🔹блакитно-жовті🔸 стібки. То дрібними квітами, то впевненими стягами вони красуються на сорочках і рушниках, як підтвердження безстрашної, невмирущої любові до Батьківщини💛🩵.
📖 Етнографічний альбом «Нетлінні» авторства 🔸 Лесі Воронюк та 🔹Володимира Щибрі презентували сьогодні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
👉 Письменниця розповіла про довгий шлях, пройдений аби вперше зібрати в одній книзі традиційне українське вбрання з елементами державності та їх мотивами. Як зазначила пані Леся, щоб відшукати хоча б частину вишиваного скарбу, було відвідано близько 10 областей, проведено велику роботу з численними музейними фондами, приватними колекціями, в результаті чого було сфотографовано і відібрано ☝️200 експонатів – живих свідчень великої боротьби нашого народу за національну ідентичність.
Шановане товариство з неприхованим захопленням та щирою радістю було слухачем історії «від ідеї до книжки». Кожна майстриня з цікавістю розглядала вишиті елементи і намагалась відшукати щось для себе близьке, аби продовжити у своїх роботах ті давні сміливі мотиви.
Багато гостей вітало Лесю Воронюк із «народженням» «Нетлінних». Депутатка Тернопільської обласної ради 🔸Ірина Шумада подякувала письменниці і журналістці за фундаментальну працю, що стала вагомим внеском у розширення знань про українську вишиванку як символа прагнення до державності. Також, користуючись нагодою, врочисто передала букет квітів від сержанта 10-ї штурмової бригади Збройних сил України Степана Барни.
Висловлювали свою вдячність також 🔹Вікторія Кривоніс – голова громадської організації «Школа борщівської народної сорочки», депутатка Тернопільської обласної ради; 🔸Ірина Демкура – бізнес-менторка, засновниця громадської організації «Ділові Українські Жінки в Тернопільській області»; 🔹Оксана Муравльова – голова громадської організації «Донецький обласний відділ союзу українок», координатор громадської організації «Український розмовний клуб «Файно».
Майстриня народної творчості, колекціонерка народного одягу 🔸 Уляна Перхалюк доповнила творчу зустріч тематичною піснею про рушник «Рідна мати моя», зворушивши тендітні струни душ. І кожен, наповнений знайомою мелодією, поринув у власні спомини та задуми. Опісля запросили до слова завідувачку сектора відділу збереження відділу фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею 🔹Галину Завішу, що наочно продемонструвала гостям експонати, які ввійшли до етнографічного альбому «Нетлінні».
На заверешення Лесі Воронюк висловили свою вдячність від Тернопільського обласного краєзнавчого музею заступниця директора з наукової роботи 🔸Наталія Чеканова та головний зберігач фондів 🔹Ірина Ленчук.
Після офіційної частини сповнене вражень товариство мистецтва продовжило гомінке обговорення, адже культурна спадщина – це те підґрунтя, на якому стоїть наша нація і, відчуваючи міцну опору, впевнено крокує далі.
Наталя Касьян, художниця художньо-рекламного відділу ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Музей долучився до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською!»

23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році. Це свято тих, ...

Лесь Курбас – гордість української сцени

  Почесне місце серед видатних українських діячів театрального мистецтва належить Олександру Степановичу Курбасу (він же Лесь Курбас), який був одним ...

Виставка «Літописець історичної минувшини Волинського краю»

Відкрийте для себе спадщину Уласа Самчука!  З 20 лютого у відділі новітньої історії можна оглянути унікальну виставку «Літописець історичної минувшини ...