До 85-річчя від дня народження ІГОРЯ ҐЕРЕТИ і 50-річчя початку рятувальних розкопок некрополя черняхівської культури с. ЧЕРНЕЛІВ-РУСЬКИЙ у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 26 вересня 2023 року відбулась науково-краєзнавча конференція з міжнародною участю
![🏺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t46/1/16/1f3fa.png)
«ІГОР ҐЕРЕТА – ВІДОМИЙ ДОСЛІДНИК СТАРОЖИТНОСТЕЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ»
![🏺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t46/1/16/1f3fa.png)
. Вшановуючи пам’ять відомої і знакової постаті Тернопілля, зібралось чимало науковців, священнослужителів, творчих людей, друзів.
Розпочав роботу конференції директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Ярема Шатарський.
На плідну працю благословив владика
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, доктор з канонічного права. Ректор Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого отець
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Іван Римар ділився світлими спогадами про п. Ігоря, передаючи харизму свого неординарного наставника. Також присутніми були отець митрат
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Андрій Іван Говера, доктор літургійних наук, та отець доктор
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Віталій Козак, синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
Директор департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Світлана Байталюк вітальною промовою торкнулась цінностей, що плекають культурну спадщину – виразника духовності.
Завітав на захід депутат Тернопільської обласної ради, просвітянин
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Михайло Тимошик, котрий виступив перед аудиторією як послідовник краєзнавчої справи.
«Ми всі йдемо до Ґерети” – з нагоди ювілейного пошанування лилось поетичне слово від поетеси, почесної громадянки Тернополя, очільниці культурного фронту міста –
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Лесі Любарської, що мало ліричне продовження у пісенній композиції «Спасибі, що ти був на цій землі» (слова
Л. Любарської, музика В. Богаченка) від заслуженого діяча естрадного мистецтва України
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Валерія Богаченка.
Запрошені краяни прийшли з щедрими дарунками. Збірку книг науково-краєзнавчої розвідки подарував у фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею Лисевич Михайло, спеціаліст відділу загально-інформаційного забезпечення Байковецької сільської ради, заслужений журналіст України.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Мисик Володимир, кандидат історичних наук, заступник керівника виконавчого апарату – начальник управління комунікацій та забезпечення функціональної діяльності Тернопільської обласної ради (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Гаврилюк Олег, завідувач відділу стародавньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Бачинська Вікторія, завідувачка сектора відділу стародавньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Якимчук Тарас, старший науковий співробітник Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Терський Святослав, доктор історичних наук, професор кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Куций Іван, доктор історичних наук, професор кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичної науки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Сивук Софія, студентка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Петрик Юрій, вчитель історії Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети, докторант університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща) (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Полянський Федір, кандидат історичних наук, директор Державного архіву Тернопільської області (м. Тернопіль),
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Романишин Марія, головний спеціаліст Державного архіву Тернопільської області (м. Тернопіль);
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Костюк Степан, завідувач науково-методичного відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (м. Тернопіль).
Низький уклін Збройним Силам України, що дарують день, за можливість вшанувати пам’ять Великого Краянина.