Главная / Колекції музею / Величальна пісня природі у натюрмортах тернопільських митців

Величальна пісня природі у натюрмортах тернопільських митців

На землі є ✨ люди, які природою наділені мистецьким талантом, адже вони виписують натюрморти 🖼️ як поєднання кольорів та їхніх відтінків з романтичним відчуттям і тонким спостереженням природи.
🎨 Натюрморти із художньої збірки Тернопільський обласний краєзнавчий музей вражають яскравою самобутністю, поетичністю, гармонією кольорів та національним колоритом.
Ці мистецькі твори наповнені ✨ сонцем і світлом ✨. На полотнах буйно квітнуть ромашки і маки, волошки і петрові батоги, сокирки та айстри. Це справжнє царство барв Григорія Ісака, Володимира Стадничука, Ярослава Бурди, Богдана Ткачика.
 
 
🪻Картина художниці Наталі Басараб «Суниці на лаві» передає все до найдрібніших деталей, справжнє враження живого, до якого можна доторкнутися.
🌷 Цікавий задум у картині Михайла Яремківа «Вітер». Затріпотіли від лагідного подиху теплого вітру квіти, оповиті прозорим, ніжним серпанком ранішнього туману… Полотно пронизане відчуттям вологості і свіжості…
🌻 Символом добробуту і краси селянського життя є «Сільський натюрморт» Світлани Нечай-Сороки та «Недільний ранок» Галини Денеги, де виринають в пам’яті спогади про дитинство, ранішнє свіже молоко, яблука, визбирані в саду.
🥀 Витонченість за кольором, барвистий світ розкішного куща бузку передав на полотні Іван Хворостецький. Романтичне відчуття природи, її казкове плетиво лісових квітів властиве живопису Володимира Грігеля.
 
 
🌾 Наповнені світлом, сонцем, прохолодою поля і лісу квіти художника Григорія Ісака.
🪻Дивує гармонія барв, простота і довершеність композиції Ольги Марищак-Кендел на картині «Соняшник». Запалений і напоєний сонцем соняшник-це символ нашого постійного зачудування навколишнім світом, де навіть в повітрі є золотисті відтінки традиційного красеня наших городів і степових ланів.
🌹 Переконливо тонко вимальовується чарівність букету в Андрія Петрика на картині «Рожеві квіти». Так відчувати і так любовно передавати кольористику живої природи могла лише добра і щедра людина.
🌻 «Польові квіти» Олега Курдибахи – це мелодія виконання потайних мотивів природи. В них – світлий ліризм, що приносить велику естетичну насолоду.
Усі натюрморти різноманітні за колоритом, композицією, психологічним змістом. Вони вражають мистецькою виразністю, авторською самобутністю тернопільських митців.
Ірина Ленчук, головний зберігач фондів ТОКМ
 

Рекомендуємо

У музеї відбудеться конференція «Епістолярна спадщина Іванни Блажкевич»

Дорогі колеги та друзі! Запрошуємо на науково-краєзнавчу конференцію «Епістолярна спадщина Іванни Блажкевич», присвячену вивченню унікальної епістолярної ...

Відбулася мистецька імпреза «Незламний код нації»

В рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки у Тернопільський обласний краєзнавчий музей відбулася мистецька імпреза «Незламний код нації», організована ...

З Днем Незалежності, моя Україно!

🩵💛 З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ! Миру та процвітання рідній країні! Віримо в нашу перемогу, в найсильніших її воїнів, в правду та справедливість. Неодмінно ...