27 квітня 1953 року народилась відома українська вчена ОЛЬГА ЗАСТАВЕЦЬКА – професор географічного факультету ТНПУ, доктор географічних наук. В ...
4 Жовтня, 2024
Незабаром новорічне свято, яке сповнене таємничості, трепетного очікування чогось невідомого у наступному році.
Головним атрибутом цього дійства є ялинка, прикрашена яскравими іграшками. Вважалося, що це дерево наділене добрими силами і символізувало життя і нове відродження.
Його розвішували прикрасами, перші з яких робили із соломи, скалок, кольорових стрічок, паперу, картону, фольги, пізніше – солодощами, яблуками, горіхами.
Сьогодні їх виготовляють з найрізноманітніших матеріалів – скла, картону, пластмаси, вати, дерева, тощо. Зараз популярною тенденцією є вироби хенд-мейду (ручної роботи), що відзначаються своєю оригінальністю та використанням натуральних матеріалів.
Виставка «Сяйво ялинкових прикрас» створена з фондової колекції музею. На ній представлено понад 150 експонатів. Відвідувачі мають можливість ознайомитися з ялинковими прикрасами, виготовлених на Теребовлянській фабриці в 1970-80-х рр. У свій час вона входила в трійку найбільших виробників іграшок!
Серед прикрас – скляні кульки пофарбовані у різні кольори, (подекуди оздоблені орнаментами), бурульки, дзвіночки, грибочки, шишки, верхівки, «прожектори» (у формі видовженої кульки із вм’ятиною в центрі).
Привертають увагу комплекти: «Зимонька», «Дитячий» (казкові персонажі), «Ромашка», «Сніжинки», скляна корона снігурки та намисто (у вигляді трубок та кольорових кульок, нанизаних на дротяний каркас і нитки).
Особливу цікавість викликають сучасні іграшки (2002 р.): з малюнком у вигляді абстрактної рослинної композиції, що віддає різні блакитні відтінки, із зображенням на зимову тематику, золотистих сніжинок, листків, квітів. У них відчувається зв’язок з народним мистецтвом, українською культурою та «європейською» якістю!
Доповнюють виставку фото 1984 року з цеху, де працівниці фабрики зосереджено працюють над обслуговуванням технологічної лінії по виготовленню гірлянд з лавсанової плівки, а також зображено процес фарбування скляних ялинкових прикрас та упакування їх в картонні коробки. Робота в цеху надзвичайно клопітка і вимагає певних творчих здібностей. Кожну прикрасу виготовляють вручну – від видування скляної кулі до розпису та оздоблення. Майстрині руками вимальовують кожну деталь!
На цій виставці кожен може знайти свою улюблену в дитинстві іграшку і поринути в спогади минулого, де так затишно й приємно… коли збуваються мрії у Новорічну ніч!
Лисак Ірина, старша наукова співробітниця відділу науково-просвітницької роботи.
Наступний запис
27 квітня 1953 року народилась відома українська вчена ОЛЬГА ЗАСТАВЕЦЬКА – професор географічного факультету ТНПУ, доктор географічних наук. В ...
Напередодні християнського Свята Дмитрія Мироточця у музеї відкрито виставку ескізів живописця, члена Національної спілки художників України Дмитра ...
Подвижник духовного зростання з Теребовлі запропонував колекцію живопису козацької тематики. Презентація виставки «Козацький дух – звитяга, воля, ...