Главная / Виставки / Виставка «Сяйво ялинкових прикрас»

Виставка «Сяйво ялинкових прикрас»

  • Незабаром новорічне свято, яке сповнене таємничості, трепетного очікування чогось невідомого у наступному році.

Головним атрибутом цього дійства є ялинка, прикрашена яскравими іграшками. Вважалося, що це дерево наділене добрими силами і символізувало життя і нове відродження.

Його розвішували прикрасами, перші з яких робили із соломи, скалок, кольорових стрічок, паперу, картону, фольги, пізніше – солодощами, яблуками, горіхами.

Сьогодні їх виготовляють з найрізноманітніших матеріалів – скла, картону, пластмаси, вати, дерева, тощо. Зараз популярною тенденцією є вироби хенд-мейду (ручної роботи), що відзначаються своєю оригінальністю та використанням натуральних матеріалів.

Виставка «Сяйво ялинкових прикрас» створена з фондової колекції музею. На ній представлено понад 150 експонатів. Відвідувачі мають можливість ознайомитися з ялинковими прикрасами, виготовлених на Теребовлянській фабриці в 1970-80-х рр. У свій час вона входила в трійку найбільших виробників іграшок!

Серед прикрас – скляні кульки пофарбовані у різні кольори, (подекуди оздоблені орнаментами), бурульки, дзвіночки, грибочки, шишки, верхівки, «прожектори» (у формі видовженої кульки із вм’ятиною в центрі).

Привертають увагу комплекти: «Зимонька», «Дитячий» (казкові персонажі), «Ромашка», «Сніжинки», скляна корона снігурки та намисто (у вигляді трубок та кольорових кульок, нанизаних на дротяний каркас і нитки).

Особливу цікавість викликають сучасні іграшки (2002 р.): з малюнком у вигляді абстрактної рослинної композиції, що віддає різні блакитні відтінки, із зображенням на зимову тематику, золотистих сніжинок, листків, квітів. У них відчувається зв’язок з народним мистецтвом, українською культурою та «європейською» якістю!

Доповнюють виставку фото 1984 року з цеху, де працівниці фабрики зосереджено працюють над обслуговуванням технологічної лінії по виготовленню гірлянд з лавсанової плівки, а також зображено процес фарбування скляних ялинкових прикрас та упакування їх в картонні коробки. Робота в цеху надзвичайно клопітка і вимагає певних творчих здібностей. Кожну прикрасу виготовляють вручну – від видування скляної кулі до розпису та оздоблення. Майстрині руками вимальовують кожну деталь!

На цій виставці кожен може знайти свою улюблену в дитинстві іграшку і поринути в спогади минулого, де так затишно й приємно… коли збуваються мрії у Новорічну ніч!

     Лисак Ірина, старша наукова співробітниця відділу науково-просвітницької роботи. 

Рекомендуємо

Виставка із фондових матеріалів «Пам’яті жертв Голокосту»

Сьогоднішній день 27 січня позначений в календарі історії як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році війська 1-го ...

Патріотична година “Українські добровольці – символ нескореності вільної нації”

14 березня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась патріотична година присвячена Дню Українського Добровольця. Ця пам’ятна дата ...

Не знає пам’ять давності…

Із 20 березня 2018 року експонується банерна фотодокументальна виставка «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу» – розповідь про ...