СПІЛКУВАЛИСЯ І НАЖИВО, І У ФОРМАТІ ОНЛАЙН У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 6 червня 2022 року відбулась наукова конференція «Олександр ...
21 Листопада, 2024
Щороку 14 березня в Україні відзначають День Українського Добровольця та вшанування пам’яті загиблих. Ця дата вибрана не випадково. Саме в цей день 2014 р. на тренувальну базу в Нових Петрівцях під Києвом з Майдану Незалежності пішли перші добровольці боронити свою країну від російського агресора.
Збройна агресія росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 р. анексією Криму, а в березні було окуповано частину Донецької і Луганської областей України. Вісім років тривала, так звана гібридна, окопна війна.
П’ять сотень добровольців самооборони Майдану створили перший батальйон, і навчав їх бойовій підготовці генерал-майор Кульчицький Сергій Петрович. «Генерал з серцем солдата», – так згадують бійці про нього: як піклувався про них, жив у наметі разом з ними, їв солдатську їжу, їздив у зону бойових дій. Тепер це Перший батальйон Національної гвардії імені генерала Кульчицького (його батьки з с. Великі Чорнокінці Чортківського району на Тернопільщині). З добровольців було сформовано 44 батальйони, які склали основу Збройних Сил України.
Українські воїни мужньо боронили свою землю, дали достойну відповідь окупантам і не допустили проникнення ворога вглиб держави. Дали змогу мобілізувати сили в тилу і озброїти армію, коли регулярна армія була не готова до оборони країни. Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України під час збройної агресії на сході України 2014 р. надзвичайно великий. Вони врятували Українську державу від загибелі, і стали гордістю українського народу.
Їхні подвиги залишаться в пам’яті вдячних поколінь. Вони своєю кров’ю скропили українську землю і вписали героїчні сторінки в цю страшну, злочину війну, розв’язану путіним.
Пам’ятаємо їхні імена і віддаємо глибоку шану загиблим.
На жаль, хто пішов добровільно на фронт і загинув, в одному дописі неможливо всіх згадати. Але ми знаємо і пам’ятаємо.
24 лютого 2022 р. росія розпочала віроломне військове вторгнення в Україну. З перших годин сотні тисяч добровольців прийшли до воєнкоматів і стали на захист Батьківщини. Прийшли бійці, які вже були в АТО, добровольці – патріотична молодь. Десятки тисяч українців повернулися з-за кордону, взяли в руки зброю і стали захищати Україну. До українських добровольців доєдналися і іноземці, щоб спільно в інтернаціональному легіоні боронити Україну, демократію в Європі та мир у всьому світі. Знову відновилися центри волонтерів, гуманітарної допомоги. Україна об’єдналася і добровільно вступила в боротьбу проти грізного ворога.
Мужність наших бійців вражає світ. Ми платимо величезну ціну за свою волю і незалежність – життями своїх синів і дочок. Геройські вчинки наших бійців заслуговують найвищих нагород.
Кожне ім’я бійця – приклад героїзму. Всі вони заслуговують великої шани і пам’яті нині живих. Їх подвиг – безсмертний. Дякуємо, шануємо тих, хто став на захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності держави Україна від самого початку російсько-української війни.
Схиляємо голови перед усіма батьками, які виховали справжніх героїв. Розділяємо їхню біль… Вічна пам’ять полеглим і слава тим, хто продовжує боротьбу за майбутнє України.
В Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготовлено фотовиставку. Запрошуємо небайдужих тернополян та гостей краю відвідати і вшанувати воїнів, які загинули, захищаючи нас і мирні ранки файного міста України.
Надія Боженко, старша наукова співробітниця відділу новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
Попередній запис
СПІЛКУВАЛИСЯ І НАЖИВО, І У ФОРМАТІ ОНЛАЙН У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 6 червня 2022 року відбулась наукова конференція «Олександр ...
«…щоб об’єднати всі національно-визвольні сили українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою, щоб перед зовнішнім світом ...
ТЕРНОПІЛЬ… ВЕСНА 1944 р Під такою назвою в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготовлена фотовиставка, присвячена 79-й річниці звільнення ...