Главная / Виставки / Виставка «Дністровський каньйон - одне із 7 природних чудес України»

Виставка «Дністровський каньйон – одне із 7 природних чудес України»

Одне із 7 природних чудес України – в нас на Тернопільщині.
Його називають: 250-кілометровим красенем, музеєм історії планети під відкритим небом, книгою сотворіння світу, підручником і музеєм геології.
Його скелі утворились задовго до появи динозаврів.
Він найбільший в Україні й один з найбільших у Європі.
Тут сотні памʹяток живої та неживої природи, історії та культури.
В його межах свій мікроклімат: весна сюди приходить раніше на 1-3 тижні, ніж у сусідніх територіях.
Це Дністровський каньйон – своєрідна форма рельєфу, глибока долина між кручами, яку утворила річка Дністер, одне з наймальовничіших та найцікавіших місць в країні, розташований на території чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької.
У 2008 році за красу і унікальність він був визнаний одним із семи природних чудес України.

А 3 лютого 2010 року створено Національний природний парк «Дністровський каньйон» – природоохоронна територія в межах Чортківського району Тернопільської області.
Неповторність скельних відслонень річки Дністер та геологічнихпамʹяток, що були свідками подій упродовж 420 млн. років, отримала міжнародне визнання. Береги Дністра нагадують земну поверхню в розрізі, в них містяться скамʹянілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років.
Гордістю парку є травертинові скелі (вапнякова порода) – доволі рідкісні геологічні утворення з казковими печерами, гротами, водоспадами.
І найдовша у світі (понад 267 км) гіпсова печера Оптимістична, і найвищий рівнинний водоспад України Червоногородський (Джуринський) входять до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».
Флора і фауна каньйону різноманітні, унікальні і… до кінця не вивчені. Для прикладу, в 2016 році тут виявили комаху урофору Дзєдушицького, яку востаннє бачили понад 150 років тому.
В музеї відкрито виставку «Дністровський каньйон – одне із 7 природних чудес України». Запрошуємо.
Старший науковий співробітник Л. Бочарова.

 
 

Рекомендуємо

Звідки прийшов Святий Миколай?

 В Україні Миколай – найбільш шанований святий. І ще сто років тому хатня ікона Чудотворця стояла майже в кожній українській домівці. Святий Миколай – ...

20 у 102!..

Рівно 20 років тому допитливий краєзнавець Юхим Макотерський подарував пошуківцям авторське дослідження “Юрко Тютюнник. Генерал-хорунжий Армії ...

Почуй, Тарасе, голос свій!..

5 березня 2020 року музеєм проведено Другу літературно-мистецьку зустріч «Гомін крицевого слова…» за участі дуету бандуристок «Сон-трава» (Марія Євгеньєва ...