Главная / Виставки / Урочисте відкриття пропам’ятної виставки творчого доробку митця Івана Хворостецького.

Урочисте відкриття пропам’ятної виставки творчого доробку митця Івана Хворостецького.

Мистецька спадщина українського художника Івана Хворостецького, котрий народився у 1888 році поблизу Почаєва, зібрала сьогодні в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї велелюдну аудиторію – керівників владних структур, директорів музейних та освітніх установ, викладачів, громадсько-політичних діячів, музейників і відданих шанувальників прекрасного. У виставковій залі музею відбулось урочисте відкриття пропам’ятної виставки творчого доробку митця Івана Хворостецького.
Стартував спільний виставковий проєкт, організований Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм, Тернопільським обласним художнім музеєм, Кременецьким краєзнавчим музеєм. Експозиція, яка сформована із фондових збірок вищезгаданих музейних установ, увібрала 53 творчі роботи, що розкривають художника Івана Хворостецького як ліричного пейзажиста. Найбільша кількість робіт презентована від Тернопільського обласного краєзнавчого музею, який зберігає у фондосховищі понад сотню творів майстра.
Врочисто захід відкрив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ярема Шатарський, вітаючи всіх запрошених гостей і дякуючи музейним установам за активну, плідну співпрацю, а Збройним силам України за можливість втілення мистецького проєкту.
До слова запрошувались представники влади: заступник директора департаменту культури та туризму ТОВА – Ігор Кульчицький, керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради – Олег Сиротюк. Ділились ідеями, враженнями, планами співавтори проєкту: директор Кременецького краєзнавчого музею – Андрій Левчук, заступник директора Тернопільського обласного художнього музею – Ольга Ваврик.
Програму заходу вели музейні співробітники – Галина Гнатишин і Галина Завіша.
Тернопільський обласний краєзнавчий музей, вшановуючи пам’ять видатного художника Івана Хворостецького, популяризуючи його творчість, запрошує усіх відвідати виставку, що діятиме впродовж місяця. Це унікальна можливість відкрити для себе ще одну сторінку з мистецького життя краю. Вже з нетерпінням чекаємо на зустрічі з вами!
Шануємо своїх митців-геніїв і низько вклоняємось нашим Героям – Збройним силам України!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Виставка «Різдвяні мотиви витинанок»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрито експрес-виставку «Різдвяні мотиви витинанок» (автор Галина Дудар). На ній представлені тематичні ...

Кістяні гребені, орнаментовані солярними знаками (із фондів музею)

Кістяні гребені з багатьох ЧЕРНЯХІВСЬКИХ могильників нерідко вкриті цілою серією СОЛЯРНИХ СИМВОЛІВ. На більшості з них солярна орнаментація подана в ...

Виставка “УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ. Складний шлях становлення”

До Дня Української Державності в експозиції відділу новітньої історії представлена виставка “Українська державність. Складний шлях ...