Главная / Наші публікації / 28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України

28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України

🇺🇦 Символ відродження України, незламності духу нашої нації, свободи, соборності та самостійності… Освячений кров’ю героїв, які боролися і боряться за нашу державу… Наш рідний і успадкований народом ПРАПОР.

Згадка про яскраве полотнище з гармонійним поєднанням кольорів вселяє в серце кожного українця гордість за свою державу, почуття національної єдності та патріотизму. Це наш історичний дух, наша слава і велич нації!

  У результаті гострих дискусій постановою від 28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України 

 «національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3». 

 

🏛️ Побувавши у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, уважні та допитливі відвідувачі мають можливість ознайомитись з державними символами нашої країни на різних етапах історичного шляху. 

Зокрема, музей володіє унікальною колекцією національних прапорів. Серед них — 

🇺🇦 синьо-жовті стяги, передані учасниками національно-визвольних рухів кінця 80-х початку 90-х рр. ХХ ст., 

🇺🇦 Помаранчевої революції, 

🇺🇦 Революції Гідності та 

🇺🇦 російсько-української війни. 

🇺🇦 Привертає увагу полотнище прапора, що є сегментом найдовшого прапора – рекордсмена України (завдовжки 9,5 км та завширшки 0,75 м), зареєстрованого в Книзі рекордів України.

 Кожний з цих прапорів, що є лише частиною колекції, має свою особливу та цікаву історію. 

 То ж в цей день хочеться побажати мирного безхмарного неба простягнутого над золотим колоссям – символу достатку, плідної праці й омріяного щасливого майбутнього! Порозуміння і згуртованості нам, українцям! 

 Ірина Лисак, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи.

 

 

Рекомендуємо

Штрихи до історії музею. 40-ві роки (продовження)

Розруха воєнного часу, насильна більшовизація, цензура, репресії… Чи витримав музей випробування часом? Отже, 1940-ві роки. Навесні 1944 року, під час боїв ...

«Мандрівне» малярство (персональна виставка живопису та графіки Галини Лебедєвої)

Зацікавлює відвідувачів музею персональна виставка живопису та графіки Галини Лебедєвої (Тернопіль) – «Мандри в часі, мандри творчі…».

Галицька примадонна співу…

23 вересня 2017 року (субота, 14.00 год.) відбудеться презентація виставки фондових матеріалів «Вагнерівська примадонна ХХ століття» (до 145-ої річниці від ...