Главная / Виставки / Багаторічному директору музею Венедикту Лавренюку - 90

Багаторічному директору музею Венедикту Лавренюку – 90

Фундаментальною постаттю в історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею 🏛️ є – ВЕНЕДИКТ АНТОНОВИЧ ЛАВРЕНЮК – заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького, перший і багаторічний голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців.
Список його звань можна продовжувати. Однак ❗найголовнішим досягненням його життя було музейництво. Цій справі він присвятив понад 30 років натхненної праці (адміністративної, наукової, творчої).
🔹Свою музейницьку діяльність розпочав як директор Кременецького краєзнавчого музею. З липня 1976 року очолив Тернопільський обласний краєзнавчий музей, який одразу почав розбудовувати.
🔹 Завдяки його наполегливості, організаторським здібностям, високій професійності, вмінню працювати з людьми – музей у Тернополі після багаторічної перерви відновив роботу. Для цього було спеціально побудовано нове приміщення та створена нова експозиція. Венедикт Антонович був керівником авторського колективу з її формування. Десятки тисяч експонатів зайняли належні їм місця. З часом музей став центром краєзнавчої роботи на Тернопільщині.
🔹Співробітники музею щоліта споряджали археологічні експедиції та виїжджали в етнографічні, здійснювали низку наукових розвідок. Так фондова збірка щороку поповнювалися унікальними експонатами. Усе цінне знаходило своє місце на стендах та у вітринах експозиційних відділів.
За свою наполегливу роботу Венедикт Антонович, як директор закладу, був удостоєний 🔻 ордена «Знак пошани», а сам музей – Диплому ВДНГ (Виставка досягнень народного господарства).
🔹За ініціативою та безпосередньою участю В. Лавренюка було відкрито картинну галерею. Створено багато громадських музеїв у районах області: Чортківському, Борщівському, Шумському тощо. Вони стали філіями обласного музею, окремі з них набували статус державних.
🔹Венедикт Лавренюк – автор багатьох краєзнавчих нарисів та статей, зокрема, циклу публікацій про Тараса Шевченка, співавтор путівників «Тернопільський краєзнавчий музей», «Музеї Тернопільщини», краєзнавчого путівника «Тернопільщина туристська», редактор та упорядник багатьох музейних видань, в тому числі щорічника «Наукові записки Тернопільського краєзнавчого музею».
🔹Володів великою бібліотекою. Мав власну Шевченкіану, близько ☝️ 200 томів розмаїтих видань та колекцію картин, подарованих друзями, художниками (Олег Федорів, Іван Марчук, Степан Нечай тощо).
До кінця свого життя був в роботі.
ПомеR Венедикт Антонович Лавренюк у віці 73 роки.
❗Запрошуємо усіх тернополян та гостей міста оглянути особисті речі, книги, фото, листи, які представлені на виставці, присвяченій світлій пам’яті відомому музеєзнавцю та краєзнавцю, етнографу, фольклористу, громадському та культурно-освітньому діячеві, колишньому директору обласного краєзнавчого музею Венедикту Лавренюку.
Наталія Українець, завідувач сектора нової та новітньої історії ТОКМ
👉 Оригінальне відео можна знайти на Ютуб каналі музею
 

Рекомендуємо

Фотовиставка “ТЕРНОПІЛЬ… ВЕСНА 1944 р.”

ТЕРНОПІЛЬ… ВЕСНА 1944 р Під такою назвою в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготовлена фотовиставка, присвячена 79-й річниці звільнення ...

Фотовиставка “Аби ДобраНіч”

Запрошуємо усіх на вражаючу фотовиставку “Аби ДобраНіч”, на якій ви матимете можливість побачити унікальні світлини, зроблені тернопільським ...

Лицарський подвиг юних крутянців

До Дня захисників і захисниць України в експозиційній залі новітньої історії демонструється експрес-виставка”Лицарський подвиг юних крутянців у ...