Главная / Зустрічі / "Історичний екскурс українського державотворення (Х - ХХІ ст.)"

“Історичний екскурс українського державотворення (Х – ХХІ ст.)”

28 липня – День Української Державності.

Свято цьогоріч відзначатиметься вперше, оскільки встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року, саме у День Хрещення Русі.

Напередодні свята в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, приурочений тисячолітнім традиціям українського державотворення. 

Програма заходу передбачала для дитячої аудиторії музейний пізнавально-розважальний квест, а для дорослих – тематичні екскурсії виставкових проектів:

«Хрещення Русі у 988році» ( до 1034-річчя прийняття християнства) та 

«Українська державність. Складний шлях становлення» (до Дня Української Державності) на основі фондових збірок.

 Історичний екскурс українського державотворення (Х – ХХІ ст.) провели завідувач відділу стародавньої історії Олег Миколайович Гаврилюк і завідувачка сектора нової та новітньої історії Любов Панасівна Катеринюк. 

На патріотичному заході були присутні викладачі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Горбачевського зі своїми дітками, також сім’ї, котрі тимчасово проживають у місті Тернополі через воєнні дії, що ведуться російським агресором на території України, а ще – діти зі студії «Дивотворчики». 

Надихнувшись історизмом у поєднанні з раритетними пам’ятками минулих епох, нашим відвідувачам ще довго не хотілось залишати експозиційні зали… А їхні очі світились гордістю й любов’ю до своєї землі.

Обов’язково захистимо державні кордони України!

Рекомендуємо

Година роздумів. До дня української писемності та мови

День української писемності та мови у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї цьогоріч уперше відзначено годиною роздумів «ПОЕТИЧНІ ПРИСВЯТИ мові ...

Виставка “Допомога любов’ю” (до 30-річчя заснування благодійного фонду “Карітас” у Тернополі)

Упродовж останнього 30-ліття благодійний фонд «Карітас» УГКЦ у Тернополі напрацював різноманітні програми та проєкти допомогового спрямування. Підтримка ...

Виставка «Обереги Тернопільського краю» (рушники Зборівщини») в рамках проєкту «Полотняний фольклор» 

Рушник – оберіг української родини. І у горі, і у радості він завжди поряд. Рушник передавався із роду в рід. Батьки, які отримали рушники від своїх ...