Главная / Екскурсії / Тематичний урок «Традиційний народний одяг жителів Тернопільщини початку ХХ ст.» для учнів ЗОШ №2

Тематичний урок «Традиційний народний одяг жителів Тернопільщини початку ХХ ст.» для учнів ЗОШ №2

Тернопільщина – унікальний край, відомий своїми краєвидами, печерами, замками, славними людьми. Та найунікальнішим надбанням нашого краю є традиційний народний одяг, який передавали з покоління в покоління як оберіг, як символ роду.
У фондовій збірці Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігаються вишиті сорочки, камізельки, домоткані горботки – обгортки, узорноткані крайки, барвисті хустки, різноманітне народне взуття, яке носили жителі нашого краю понад 100 років тому. Кожен регіон, навіть кожне село, відзначається місцевою своєрідністю.
 
 
    
 
13 лютого 2023 року співробітники ТОКМ Оксана Гулик, Галина Гнатишин, Галина Завіша провели тематичні уроки «Традиційний народний одяг жителів Тернопільщини початку ХХ ст.», «Видно пана по халявах»( колекція взуття з фондів ТОКМ) та інтерактивні майстер-класи по хусткуванню «Гості з минулого» з учнями 8 класу Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2».
Доповнили дійство експрес-виставки українського народного одягу та старовинного взуття з музейної скарбниці ТОКМ.
Під час майстер-класів учні відчули магію старовинних речей та перенеслись думками у минуле. Усі отримали незабутні емоції.
Дякуємо класному керівникуГалині Марусин (Galina Marusin) за запрошення, а учням – за їх чемність, активність та святковий настрій, який вони створили!!!
Український національний одяг – це наш генетичний код та оберіг, символ любові та патріотизму. То ж нехай він нас єднає та надає сил і віри у перемогу.

Рекомендуємо

Слідами Великого Каменяра

Коли шукаємо в нашій історії конкретні й повчальні дороговкази, які вказували б правильний і праведний шлях для українців сьогоднішніх, найчастіше ...

Музейний проєкт «ХРЕЩЕННЯ РУСИ – основа становлення української державності»

З нагоди 1035-річчя Хрещення Русі та Дня Української Державності 28 липня 2023 року об 11:00 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбудеться ...

Виставка “Всесвітній день захисту тварин”

По всьому світу товариства захисту тварин організовують різні заходи та акції, щоб звернути увагу людей на актуальні проблеми тваринного світу і ...