Главная / Виставки / Виставка «Серце НАЦІЇ б’ється у СЛОВІ»

Виставка «Серце НАЦІЇ б’ється у СЛОВІ»

Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

Свято було встановлене у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Рідна мова – то неоціненне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції.

У рідному слові народ усвідомлює себе як творчу силу. Слово – могутній засіб передачі історичного, культурного, морального, естетичного, побутового досвіду народу.

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова є тим чинником, який відрізняє один народ від іншого. Недаремно кажуть, що народ забуваючи свою мову, неминуче гине.

Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Ставлення людини до мови свідчить і про її власний культурний та інтелектуальний рівень.

Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Віками український народ творив це багатство, збираючи в скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини думки, почуття.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї влаштована виставка «Серце нації б’ється у слові».

На виставці представлені фондові матеріали: книги, серед них – збірник «Законодавчо-нормативні акти з питання функціонування української мови як державної», брошури, панно вишите із зображенням Т. Г. Шевченка та словами його твору, із нових надходжень – синьо-жовтий та червоно-чорний прапори (передані харків’янкою, громадською діячкою, волонтеркою Оленою Вовк).
Доповнена виставка поетичними висловами про значення, милозвучність української мови.

Хоч сьогодні українська мова, як і наш народ, проходить тернистий шлях історії, вона живе і розвивається, є одним з головних чинників побудови незалежної держави.

Марія Луцька, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ

Рекомендуємо

Вишукані гардини із музейних фондів

Скільки себе пам’ятаю, вишиті речі завжди супроводжували моє життя. Вони були всюди. Стіни просторої затишної бабусиної оселі були прикрашені картинками, ...

«1944…рік вигнання» (до 80-ї річниці депортації кримських татар)

80 років тому Радянський Союз позбавив кримських татар Батьківщини. О 3 годині ранку 18 травня співробітники НКВС, яких до цієї справи було залучено 32 ...

Шевченкіана у графіці

У Шевченківські дні ми щоразу переконуємося у нев’янучому, всезростаючому інтересі суспільства до його творчої спадщини. Велич Кобзаря полягає у ...