Главная / Виставки / Виставка речей, привезених з зони бойових дій

Виставка речей, привезених з зони бойових дій

З нагоди 🇺🇦 ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ в експозиційному залі відділу новітньої історії Тернопільський обласний краєзнавчий музей розгорнуто виставку із фондових матеріалів. Відвідувачам пропонуємо ознайомитися з оригінальними речами, привезеними з зони бойових дій російсько-української війни нашими краянами-воїнами, бійцями різних військових підрозділів.
Вагому частину цих речей передано для музею 🔹 Олегом Захарківим, молодшим лейтенантом 24-ї окремої механізованої бригади ім. короля Данила. Раніше пан Олег працював на різних державних посадах в нашому краї, зокрема очолював Бережанську районну адміністрацію, зараз він бореться з окупантами у лавах українського війcька.
Серед речей, переданих Олегом Захарковим, є: пластиковий футляр для перенесення боєприпасів від шведського гранатомета «Carl Gustav»; польовий перископ, виготовлений методом 3d- друку; добовий повсякденний польовий набір продуктів Збройних сил України; добовий сухий харчовий пайок зразка країн НАТО (виробництва Канади); гільзи від набоїв різних систем та інше.
Дерев’яні ящики для зберігання артилерійських та стрілецьких набоїв передав Віталій Ветлінський, боєць 44-ї окремої артилерійської бригади ім. гетьмана Данила Апостола.
Сержант 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ 🔹 Богдан Брич, колишній сільський голова Гаїв Шевченківських Тернопільського району, подарував для музею сувенір «Тризуб», який власноруч виготовив військовий Назар Кіт (псевдо «Князь»), боєць 83-го батальйону 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ (композиція створена на дерев’яному зрізі із гільз від висtрілених у vорога кyль), а також крило ворожого безпілотника, збитого в районі Куп’янська Харківської області.
Експонуються також металеві та пластикові контейнери для транспортування артилерійських снарядів калібром 155 мм до легендарних гармат М 777.
Особливу увагу привертає величезний уламок иорожої ракети вагою 20 кілограм, знайдений поблизу московсько-українського кордону в Сумській області і переданий у музей воїном 105-ї окремої бригади територіальної оборони Валентином Стадницьким.
💛🩵 Тернопільський обласний краєзнавчий музей активно співпрацює з волонтерами, які, допомагаючи пораненим иоїнам-фронтовикам в період лікування та реабілітації у нашому місті, організовують екскурсії тематичними залами й виставковими проєктами музею. Такі відвідини вже стали традиційними для нашої установи.
Володимир Пукач, завідувач відділу нової та новітньої історії ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Виставка “Його покликання – музейництво”

Запрошуємо усіх тернополян та гостей міста оглянути виставку, присвячену світлій пам’яті відомого музеєзнавця та краєзнавця, етнографа, фольклориста, ...

Виставка “УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ. Складний шлях становлення”

До Дня Української Державності в експозиції відділу новітньої історії представлена виставка “Українська державність. Складний шлях ...

Подарунок від заслуженого художника

Заслужений художник України Євген Удін подарував музеєві монотипію “Соломія Крущельницька”, виконану 1964 року. Погрудне зображення славетної співачки ...