Главная / Наші публікації / ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

ОСТРІВСЬКЕ ЦІЛЮЩЕ ДЖЕРЕЛО…

Берегти і шанувати – настійна потреба сьогодення. Щоб з пам’яті ніколи не вивітрились символи людського духу, а байдужістю не торкнулось забуття. Саме сучасним поколінням випало на долю оберігати життя в усіх його проявах: в природній мудрості і гармонійності; захищати свою землю, мир та спокій на ній.
Острівське джерело – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, яка розташована на правому березі річки Серет в селі Острів Тернопільського району Тернопільської області. Рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року джерело проголошене об’єктом природно-заповідного фонду Тернопільщини. Науковці зазначають, що Острівське джерело має історико-культурну, науково-пізнавальну, морально-етичну цінність.
Про чудотворну силу Острівського джерела дізнаємося з легенд, які дійшли до нашого часу. За однією з них, в Острові жив нащадок полонізованої української родини граф Баворовський. Його донька мала захворювання очей (за іншою версією – крові), тож батьки щиро молилися за її одужання. Одного разу матері дівчинки наснилася Богородиця і вказала на джерело в лісі як порятунок для дитини. Дівчинка видужала і з того часу цілюща вода джерела набула своєї слави. З вдячності за оздоровлення доньки, граф Баворовський поставив на цьому місці фігуру Матері Божої, яку замовив в італійських майстрів. Відтоді і до сьогодні приходять до святині люди звідусіль, щоб очиститися та оздоровитися.
Свято чи будень – біля джерела завжди людно. Сюди приходять, щоб побути наодинці з собою і Богом, щоб напитися цілющої води, вдихнути благодатного повітря і просто відпочити. «Святе місце» – кажуть люди про Острівське джерело і зцілюються тут молитовно та чистою водою.
Острівське джерело, капличка Матері Божої і Хресна Дорога мають статус відпустового місця. Дата прощі припадає на неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці.
Наталя Бородай‚ наукова співробітниця науково-методичного відділу ТОКМ
 

Рекомендуємо

Виставка фондових матеріалів музею на відкритті міжнародного мистецького проєкту «СОЛОМІЯ»

Мистецька епоха  Соломії Крушельницької  від Тернопільського обласного краєзнавчого музею була представлена виставкою фондових матеріалів на ...

Дзеркальні обриси ескізів…

Пастельне зображення захоплює декоративізмом народного «примітивного» малярства, осмисленого сьогоденням…

Щоб жити, пам’ятаймо!..

  16 лютого 2021 року о 14-ій годині розпочнеться літературно-мистецька зустріч “Спомини обпаленої долі…”, присвячена Дню вшанування ...