Главная / Наші публікації / 6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища

Чого хвилюються народи
І люди замишляють зло?
Хто їм сказав: «Вінець природи»?
Хіба для них її чоло?
Ліна Костенко
☝️6 листопада – Міжнародний день ЗАПОБІГАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС 💥 ВІЙНИ та збройних конфліктів, заснований Генеральною Асамблеєю ООН. Попри значні людські втрати та руйнування міст й інфраструктури, довкілля залишається тихою й непомітною жертвою війни.
▪️Шкода завдана навколишньому середовищу позначається на стані екосиситем і природних ресурсів, часто виходить за межі національних територій та стосується не лише однієї держави і не одного покоління. Методи сучасної війни, в тому числі хімічна та ядерна зброя, завдають набагато більшого руйнування навколишньому середовищу.
▪️Вже майже 10 років ми переживаємо жахливі наслідки війни, яка є найбільшим збройним конфліктом з часів Другої світової. Площа нашої держави велика, тож і масштаби військового навантаження на навколишнє середовище глобальні. І цей вплив з часом відчує значна частина світу.
▪️Війна – це геноцид і екоцид, адже ворог губить тисячі людських життів і завдає колосальних змін екосистемам.
– Знищені вогнем ліси, зруйновані потоками вод населені пункти та заповідні території.
– Поля, ліси і міста перетворюється на випалені пустелі після жорстоких битв.
– Рівень забруднення мінами та нерозірваними боєприпасами вражає своїми масштабами.
– Регулярні обстріли ГЕС, ТЕС, АЕС та інших об’єктів інфраструктури ведуть до значних змін навколишнього середовища.
▪️Багато експертів та організацій намагаються об’єктивно оцінити сучасну екологічну ситуацію в Україні. Відтак, допоки ведуться бойові дії це зробити неможливо. Досліджуючи страшний теракт на Каховській ГЕС, науковці вже виявили вплив забруднених потоків прісної води, які вилились у Чорне море та призвели до масштабної природної руйнації, зокрема масової загибелі риб.
Чи є майбутнє у природи?
Чи є майбутнє у нас з вами? Боляче думати, що буде далі та боляче говорити про те, що ми вже пережили. Все залежить від того, наскільки затягнеться конфлікт і чи вдасться ворог до найстрашнішого – застосування ядерної зброї, якою нам дуже часто погрожують…
Віримо в близьку нашу перемогу! Будемо відновлюватись разом з нашою багатою природою. Все буде Україна!!!
Антоніна Баран, завідувачка відділу природу ТОКМ

Рекомендуємо

Виставка «Злетіло слово помислом душі»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка фондових матеріалів «Злетіло слово помислом душі». Виставка створена на пошанування ...

16 лютого – День військового ЖУРНАЛІСТА України

ОСТАННІЙ РЕПОРТАЖ 16 лютого на державному рівні вшановують військових журналістів України. Цей День встановлено Указом Президента з 2018 року 16 лютого ...

Виставка «Пам’яті жертв Оленівки»

У ніч з 28 на 29 липня 2022 року в окупованому селищі Молодіжному Оленівської селищної ради Донецької області московські загарбники влаштували ...