Главная / Виставки / Виставка «Її доля зухвало розправила дужі крила»

Виставка «Її доля зухвало розправила дужі крила»

«Її доля зухвало розправила дужі крила» – під такою назвою в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розгорнуто виставку нових надходжень із творчого доробку Любові Малецької.
Талановита молода письменниця, знана не тільки в нашому краї, а й в Україні, цьогоріч відсвяткувала 20-річчя творчої діяльності та десятилітній ювілей членства в Національній спілці письменників України.
Народилася вона 12 жовтня 1983 року в с. Загір’я на Зборівщині, закінчила філологічний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Вірші Л. Малецька пише з юного віку, а тому має чимало публікацій у газетах, альманахах та літературних часописах. Дебютувала збіркою поезій «Останній міф» (2003 р.), переможниця обласного конкурсу кращих творів молодих тернопільських авторів «Перші ластівки».
Вийшли друком збірки поезій – «Вузлики нерозгаданого» (2006), «Розсипаний обрій» (2009), «Подих…» (2011), «Жменька активованих хвилин» (2015), повість в есеях «Розповім Тобі пошепки…» (2020).
У 2013 р. вже тоді відому поетку, лауреатку обласної літературної премії ім. С. Будного (2010) прийняли до Національної спілки письменників України. Вона була учасницею Всеукраїнської наради молодих літераторів в місті Ірпінь (2009), в м. Вінниця (2018).
У 2018 році Любов Малецька – делегатка від Тернопільщини на Х з’їзді письменників України.
Вона є авторкою та реалізаторкою проектів «Google – мапа «Літературна Тернопільщина» та «Google – мапа «Літературні музеї України». На картах нанесені усі літературні музеї нашої країни, про кожен з них подається коротка інформація та світлини.
У 2023 році Любов Малецька стала лауреаткою обласної премії в галузі культури у номінації «Література – імені Богдана Лепкого» за книгу «Розповім Тобі пошепки…».
Про обдаровану, талановиту, творчу поетесу, про її поетичний Всесвіт розповідають відомі тернопільські письменники:
Євген Безкоровайний:
«У неї яскраво виражена чільна проблематика – це вдячність долі за щастя бути на землі, за право любити цей світ, пізнавати його до найглибших вимірів».
Леся Білик:
«Поезія Любові Малецької інтелектуально багата, філософськи наснажена, гранично чесна. «Я вишукую слово, я відшукую душу» – такими одкровеннями ряснять її вірші».
Валентина Семеняк:
«…Слово: глибоке і врочисте, пізнавальне і мудре, стражденне і світанкове, ромашкове і морозне, медоносне і черлене, тихе… Настояне на травах дитинства й напоєне всепроникним та всепронизуючим промінням загір’янського сонця».
«Талановита і обдарована душа Люби Малецької – це інструмент у Божих руках. Звичайні буденні слова вона «одягає» в таку колоритну одіж із порівнянь і метафор, що прочитавши їх і пропустивши через своє серце, відразу іншими очима починаєш дивитися на світ, починаєш оглядатися довкруги себе і … радіти прийдешній симфонії Життя».
«…Кожне речення, немов натягнута тятива, кожне слово – стріла, але не та, що ранить, а та, що, долетівши «до місця призначення» – від дотику розсипається міріадами світлосяйних бризкіток … і наповнює ауру, наснажує її зусібіч незбагненним зцілювальним сяйвом».
«Творчість Малецької заслуговує на особливу увагу. Це нове неординарне унікальне явище в нашій літературі. Запам’ятайте це ім’я».
Любов Левенець, старша наукова співробітниця відділу новітньої історії ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

Не знає пам’ять давності…

Із 20 березня 2018 року експонується банерна фотодокументальна виставка «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу» – розповідь про ...

Фотодокументальна виставка “Згадай МАЙДАН”

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під ...

“Дівочі скелі” Чумака

Одна із легенд іменує частину гірського масиву довкола Крем’янця – «Дівочі скелі». Мотив – у часі сивої давнини юнки-волинянки збиралися співати, водити ...