26 квітня виповнюється 37 років від дня Чорнобильської трагедії. Для ліквідації наслідків аварії у Чорнобиль виїхали сотні тисяч людей. Серед них були ...
27 Липня, 2024
Подвижник духовного зростання з Теребовлі запропонував колекцію живопису козацької тематики. Презентація виставки «Козацький дух – звитяга, воля, незалежність» відбудеться 18 серпня 2016 року о 12-ій годині.
Знаний збирач тематичного малярства з Теребовлі Василь Венгер уперше представляє 40-картинну приватну колекцію у нашому музеї та обласному центрі взагалі.
Оригінальні роботи Миколи Шевчука (Теребовля) – «Гетьман Петро Дорошенко» (1994), «Військо Запорозьке» (1995) доповнюють авторські сюжетні вирішення – «Клятва Богдана перед загиблим козаком» (М. Яремко, 1988), «Гість із Запоріжжя» (М. Брездень), «Бій загону козаків з татарами» (І. Фучило, 2009) тощо.
Різноманітно сприймається «Козак Мамай» М. Ворончака, В. Кушніра, В. Федька, ін. Зібрано чимало копій тематичних картин С. Васильківського, Ф. Красицького.
Авторами представлено Запоріжжя, Івано-Франківськ, Теребовлю, інші регіони України.
Урізноманітнюють сприйняття патріотичної суті колекціонера В. Венгера 12 керамічних блюдець, на яких увічнено видатних козацьких ватажків, та 17 «товстезних» папок-зшивачів із публікаціями найширшої тематичної палітри, котра зафіксувала щаблі національного державотворення…
Попередній запис
Наступний запис
26 квітня виповнюється 37 років від дня Чорнобильської трагедії. Для ліквідації наслідків аварії у Чорнобиль виїхали сотні тисяч людей. Серед них були ...
Різдво в Україні – важливе християнське свято! У музеї відкрито виставку вітальних Різдвяних поштівок різних країн та років друкування зі збірки ...
З нагоди 1035-річчя Хрещення Русі та Дня Української Державності 28 липня 2023 року у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття ...