Главная / Новини / Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ і МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ напрочуд споріднені і цьогоріч об’єднані календарним датуванням – 18 травня.

Вишиванка – одяг родинної пам’яті, душа українського народу, вишита броня і захист. 

Маленький полотняний світ, що надзвичайно гучно доносить у символах і кольорах нескореність та волелюбність українців:

ЗАВЖДИ БУТИ СОБОЮ! 

Впізнаваний у всьому світі символ України – вічний як життя нації. Зріднений буднями і святами, часами тривожними і щасливими, він випромінює потужну енергетику прадавнього роду.

Українська вишита сорочка відроджувалася з-під землі (рідна земля, як довірливе сховище, ховала своєю чорнотою усі сімейні реліквії від ворожого ока), а врятовані клаптики вишитих візерунків були щоразу оновленою святістю в образі українців. Закодовані у ній традиції, культура та історія – це НАШІ ЦІННОСТІ, які ворог НІКОЛИ не зміг знищити і НІКОЛИ їх не відбере.

Межі етнокультурні та кордони державні мужньо боронять наші захисники. Тож нехай хрещатий хрест на вишиванці українського воїна завжди береже життя! 

Безмежно ДЯКУЄМО їм за можливість на рідній землі одягнути свою вишиванку!

Унікальні й неповторні вишиті народні сорочки з нашого краю, а серед них і борщівські, що внесені до списку нематеріальної культурної спадщини України, зберігаються для нащадків у Тернопільський обласний краєзнавчий музей .

Нехай українська вишиванка завжди буде у прикрасах людських взаємин: любові один до одного, вірності, доброті, благодійності, щоб архаїчні коди вишивки променіли із самого серця.

 З Всесвітнім днем вишиванки!

Оленка Крупніцька, старший науковий співробітник ТОКМ

Рекомендуємо

Дискусійний клуб “ВІДОМА невідома УКРАЇНА” (лекція 19), 1.09.23

📢 Увага, друзі! Запрошуємо вас стати учасниками музейного проекту “Відома невідома Україна”. 🗓️ Коли: 1 вересня 2023 року о 15:00 год. 🏛️ Де: ...

“Дівочі скелі” Чумака

Одна із легенд іменує частину гірського масиву довкола Крем’янця – «Дівочі скелі». Мотив – у часі сивої давнини юнки-волинянки збиралися співати, водити ...

Дзеркальні обриси ескізів…

Пастельне зображення захоплює декоративізмом народного «примітивного» малярства, осмисленого сьогоденням…