Главная / Виставки / Виставка "ПАМ'ЯТАЄМО ГЕРОЇВ-ЛІКВІДАТОРІВ"

Виставка “ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ-ЛІКВІДАТОРІВ”

14 грудня – День ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ліквідації наслідків аварії на ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС.
Ця дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 р.

Саме 14 грудня 1986 р. було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша перемога над зловісним атомом.

 У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготовлено фотодокументальну виставку на матеріалах ліквідаторів наслідків цієї страшної катастрофи, та прирівнених до них осіб, які постраждали під час ядерних випробувань.

У вітринах експонуються фотоматеріали ліквідаторів, документи і особисті речі (посвідчення, перепустки, дозиметри).
Привертають увагу матеріали про будівництво селища «Тернопільське» в Макарівському району Київської області для переселенців з 30-кілометрової зони.
Про діяльність Тернопільської організації «Союз Чорнобиль України» розповідають фотосвітлини зібрань, конференцій, участь в заходах чорнобильців, відзначення важливих знаменних подій і вшанування пам’яті.
Особливе зацікавлення викликають книги, а саме: «Промінь правди» та «Книга пам’яті ветеранів ядерних випробувань» видана у співавторстві: Богдан Газилишин – голова обласної комісії ядерних випробувань, Володимир Липницький – його заступник, та багато інших цікавих матеріалів.
В день вшанування учасників ліквідації на ЧАЄС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя зупиняючи «ядерний смерч» та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам.

Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати музей і оглянути виставку.

Надія Боженко, старша наукова співробітниця ТОКМ.

Рекомендуємо

Презентація книг Митрофорного протоієрея, отця-доктора, пластуна Івана Андрія Говери

24 травня 2023 року в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась знакова подія у День слов’янської писемності і культури – презентація ...

105-та річниця утворення Західно-Української Народної Республіки

Першого листопада Україна відзначатиме славну історичну дату – 105-ту річницю утворення Західно-Української Народної Республіки. В ніч з 31 жовтня на 1 ...

Пізнавально – розважальний захід “Свято наближається – усі мрії збуваються!” (до Дня Святого Миколая)

Миколая день – найулюбленіший для дітей, які з нетерпінням чекають його! Зазвичай вони пов’язують це свято з подарунками під подушкою і навіть не ...