Главная / Виставки / Виставка "ПАМ'ЯТАЄМО ГЕРОЇВ-ЛІКВІДАТОРІВ"

Виставка “ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ-ЛІКВІДАТОРІВ”

14 грудня – День ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ліквідації наслідків аварії на ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС.
Ця дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 р.

Саме 14 грудня 1986 р. було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша перемога над зловісним атомом.

 У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготовлено фотодокументальну виставку на матеріалах ліквідаторів наслідків цієї страшної катастрофи, та прирівнених до них осіб, які постраждали під час ядерних випробувань.

У вітринах експонуються фотоматеріали ліквідаторів, документи і особисті речі (посвідчення, перепустки, дозиметри).
Привертають увагу матеріали про будівництво селища «Тернопільське» в Макарівському району Київської області для переселенців з 30-кілометрової зони.
Про діяльність Тернопільської організації «Союз Чорнобиль України» розповідають фотосвітлини зібрань, конференцій, участь в заходах чорнобильців, відзначення важливих знаменних подій і вшанування пам’яті.
Особливе зацікавлення викликають книги, а саме: «Промінь правди» та «Книга пам’яті ветеранів ядерних випробувань» видана у співавторстві: Богдан Газилишин – голова обласної комісії ядерних випробувань, Володимир Липницький – його заступник, та багато інших цікавих матеріалів.
В день вшанування учасників ліквідації на ЧАЄС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя зупиняючи «ядерний смерч» та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам.

Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати музей і оглянути виставку.

Надія Боженко, старша наукова співробітниця ТОКМ.

Рекомендуємо

30-річчя від Дня затвердження Державного Прапора України

 Символ відродження України, незламності духу нашої нації, свободи, соборності та самостійності… Освячений кров’ю героїв, які боролися за нашу ...

Вічна мова поштових знаків!..

З 18 травня 2012 року мандрівний філателістичний проект  столичного ентузіаста Олександра Канівця  «Останнім шляхом Кобзаря», приурочений 150-річчю ...

Дитячі серденька воїнам АТО

Недавно тернополянин – учасник оборони цілісності України зі Сходу привіз артефакти, котрі породила сьогоднішня війна. Систематизувавши подароване, ...