Главная / Виставки / Виставка "Всесвітній день захисту тварин"

Виставка “Всесвітній день захисту тварин”

По всьому світу товариства захисту тварин організовують різні заходи та акції, щоб звернути увагу людей на актуальні проблеми тваринного світу і навколишнього середовища.

Важливо, що такі дії спрямовані не тільки щодо диких тварин, а й домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені.
За оцінками експертів, дев’ять відсотків усіх видів вимирають кожен міьльйон років, тобто від одного до п’яти видів щороку.

За останннє століття швидкість вимирання зросла у п’ять разів. Останнє масове вимирання спостерігалось шістдесят п’ять мільйонів років тому, коли на Землі не стало динозаврів.

Україна приєдналась до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин у 2000 році. Відтоді, чи не в усіх містах нашої держави відбуваються інформаційні акції, спрямовані на захист домашніх та диких тварин. Не винятком є і наш Тернопіль, саме на такій акції було зібрано частину матеріалів, які представлені на нашій виставці.

Постійні обстріли рашистськими військами загрожують не лише здоров’ю людей, під ударами опиняються природоохоронні об’єкти з рідкісною фауною. Скільки загинуло залишених господарями домашніх тварин у місцях, де ведуться військові дії, скільки перелітних птахів вимушено змінили зручні місця гніздування, а скільки тварин гине щоденно від ворожих обстрілів. Руйнуються цілі екосистеми і це жахливо й часто безповоротно. Відповіді ми отримаємо не скоро, адже війна продовжується і щоденно від куль та ракет гине усе живе. Саме так сталося з Каховським водосховищем. Наслідки ворожої агресії росії призводять до катастрофічних змін у видову різноманітність фауни України. То ж ми мусимо пам’ятати і про екологічне лихо, яке несе війна й дбати про тварин.

Запрошуємо відвідати виставку, на якій предсталено кольорові фото червонокнижних тварин, поштові марки, агітаційні листівки, вологі препарати та ін.
Щоб не втратити людську подобу, ми мусимо змінитись, задуматись над майбутнім і зберегти та примножити те, що залишилось. Будьмо людяними та милосердними!!!

Антоніна Баран, завідувачка відділу природи ТОКМ

Рекомендуємо

Майстер-клас ВІД ЗЕРНЯТКА ПШЕНИЦІ – ДО ТРИПІЛЬСЬКОЇ ПАЛЯНИЦІ

Доброю традицією для Тернопільського обласного краєзнавчого музею стало проведення різноманітних майстер-класів для дітей і дорослих. Таке спілкування ...

Урочисте відкриття пропам’ятної виставки творчого доробку митця Івана Хворостецького.

Мистецька спадщина українського художника Івана Хворостецького, котрий народився у 1888 році поблизу Почаєва, зібрала сьогодні в Тернопільському обласному ...

Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Традиції краєзнавства: регіональний аспект» відбудеться 20 квітня та 21 квітня 2023 р.

Шановні колеги! Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Традиції краєзнавства: регіональний аспект» (до 110-річчя Тернопільського обласного ...