Відкриття унікального виставкового проєкту, приуроченого до 35-ліття виходу Української греко-католицької церкви з підпілля, вперше відбулося у ...
ЛІС – ОДВІЧНА КРАСА, ОДНЕ З ЧУДЕС ПРИРОДИ!
…Треба вміти лише вслухатися в загадкову мелодію лісу і він багато чого розповість.
Ці слова належать нашому земляку Степану Генсіруку, який з великою любов’ю і шаною відносився до зелених скарбів Землі. Усе своє життя турбувався про майбутнє лісів, дбав про розвиток лісівництва.
6 січня 1923 року в селі Будки на Кременеччині народився Степан Антонович Генсірук – видатний український вчений, педагог.
Основні напрямки його науково-дослідницької та викладацької діяльності стосувалися історії розвитку і ведення лісового господарства, вивчення лісовідновних процесів у деревостанах, відтворення лісових насаджень на порушених землях, опрацювання систем рубок головного користування, оптимізації лісистості, вивчення мікрокліматичного впливу захисних лісових насаджень на сільськогосподарські угіддя тощо.
Степан Генсірук видав багато наукової, науково-популярної, навчально-методичної літератури. Завдяки вагомому внеску в лісівничу й екологічну галузь науковець став знаний не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Отримав премії імені О.Шліхтера та імені В.Вернадського, а в 2000 році Міжнародна спілка науковців-лісівників (IUFRO) нагородила Золотою медаллю – йому присвоєно звання лауреата світового рівня.
А ще наш земляк був володарем чудового голосу. Він зумів із відзнакою закінчити Львівську державну консерваторію у професорки Соломії Крушельницької. Під час навчання в консерваторії став лауреатом всеукраїнського і міжнародного конкурсу вокалістів.
Так у Степана Антоновича гармонійно поєдналися два великих таланти…
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 100-літньому ювілею Степана Генсірука присвячена виставка – «ЗАЧАРОВАНИЙ ОДВІЧНОЮ КРАСОЮ ЛІСУ».
Усіх бажаючих запрошуємо відвідати музей та ознайомитися з представленими фондовими матеріалами про видатного вченого.
Леся Сута, старший науковий співробітник відділу природи
Попередній запис
Наступний запис
Відкриття унікального виставкового проєкту, приуроченого до 35-ліття виходу Української греко-католицької церкви з підпілля, вперше відбулося у ...
У часи Розвинутого та Пізнього Середньовіччя населення нашого краю користувалось МОНЕТАМИ переважно іноземного виробництва, що було наслідком втрати ...
Запрошуємо вас 12 грудня о 12:00 у Тернопільський обласний краєзнавчий музей на пропам’ятну академію, присвячену 90-річчю від дня народження ...