У музеї експонується виставка «Світ дитинства» , присвячена Міжнародному дню захисту дітей. На ній представлені дитячі малюнки з мистецького проєкту «Воїн ...
27 Липня, 2024
ЛІС – ОДВІЧНА КРАСА, ОДНЕ З ЧУДЕС ПРИРОДИ!
…Треба вміти лише вслухатися в загадкову мелодію лісу і він багато чого розповість.
Ці слова належать нашому земляку Степану Генсіруку, який з великою любов’ю і шаною відносився до зелених скарбів Землі. Усе своє життя турбувався про майбутнє лісів, дбав про розвиток лісівництва.
6 січня 1923 року в селі Будки на Кременеччині народився Степан Антонович Генсірук – видатний український вчений, педагог.
Основні напрямки його науково-дослідницької та викладацької діяльності стосувалися історії розвитку і ведення лісового господарства, вивчення лісовідновних процесів у деревостанах, відтворення лісових насаджень на порушених землях, опрацювання систем рубок головного користування, оптимізації лісистості, вивчення мікрокліматичного впливу захисних лісових насаджень на сільськогосподарські угіддя тощо.
Степан Генсірук видав багато наукової, науково-популярної, навчально-методичної літератури. Завдяки вагомому внеску в лісівничу й екологічну галузь науковець став знаний не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Отримав премії імені О.Шліхтера та імені В.Вернадського, а в 2000 році Міжнародна спілка науковців-лісівників (IUFRO) нагородила Золотою медаллю – йому присвоєно звання лауреата світового рівня.
А ще наш земляк був володарем чудового голосу. Він зумів із відзнакою закінчити Львівську державну консерваторію у професорки Соломії Крушельницької. Під час навчання в консерваторії став лауреатом всеукраїнського і міжнародного конкурсу вокалістів.
Так у Степана Антоновича гармонійно поєдналися два великих таланти…
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 100-літньому ювілею Степана Генсірука присвячена виставка – «ЗАЧАРОВАНИЙ ОДВІЧНОЮ КРАСОЮ ЛІСУ».
Усіх бажаючих запрошуємо відвідати музей та ознайомитися з представленими фондовими матеріалами про видатного вченого.
Леся Сута, старший науковий співробітник відділу природи
Попередній запис
Наступний запис
«Скромність була окрасою її життя. Вона не знала ні можних, ні вельмож, ріднилась з простими людьми, мозолисті руки яких творили перлини народного ...