Главная / Історія одного експоната / Живописний портрет Олени Кульчицької у фондах музею

Живописний портрет Олени Кульчицької у фондах музею

🖌️ «Скромність була окрасою її життя. Вона не знала ні можних, ні вельмож, ріднилась з простими людьми, мозолисті руки яких творили перлини народного мистецтва, того здорового мистецтва, на якому базувала і своє.
Не була ні Рафаелем, ні Рембрантом, жила в епоху, в якій знедолений і битий український народ потребував тільки художниці 👩‍🎨 Кульчицької. Вона стала часткою тієї епохи… В цьому її велич, сила і слава…», – писав Данило Фіголь, український музеєзнавець, фотограф і етнограф в Літературному та науково-популярному журналі «Наша культура» № 9 (113) за вересень 1967 року у статті «Не можна забути».
🎨 15 вересня 1877 року народилася у Бережанах на Тернопільщині непересічна, талановита, українська художниця в жанрах графіки, малярства, килимарства, педагогиня ОЛЕНА ЛЬВІВНА КУЛЬЧИЦЬКА.
🖌️ У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею, окрім творчої спадщини художниці, зберігається і живописний портрет 🖼️ Олени Кульчицької 1959 року невідомого автора. Техніка – полотно, олія. Портрет погрудний. Зображена вже у літньому віці: коротке темне волосся із сивими пасмами підшпилене на скронях, без головного убору. Зосереджений погляд ясних очей спрямований праворуч. Одягнена в темний жакет, що прикриває білу блузу. Використана пастельна гама кольорів.
✨Мисткиня житиме у віках…
Сьогодні 146 років від її народження.
Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ

Рекомендуємо

Два по 85!..

Відзначаючи ювілейні дати світлої пам’яті народного артиста України Володимира Ячмінського та поета Бориса Демківа, у музеї “паралельно” ...

У музеї відкрилася ювілейна виставка, присвячена відомому археологу

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася ювілейна виставка, присвячена археологу, мистецтвознавцю, фольклористу, етнографу, історику ...

Вдумливий погляд життя…

Запропонований візуальний проект утверджує різностильову продуктивність маляра-краянина Володимира Стадничука…