Главная / відділ природи / Щелепа динотерія

Щелепа динотерія

 

Динотерій (Deinotherium)  – вимерла тварина, що нагадувала частково слона, частково моржа, частково тапіра. Вважають, що динотерії були одними із найбільших ссавців, які бродили землею 20-2 млн. років тому. Недаремно в перекладі з грецької їхня назва означає «жахливі тварюки».

Динотерії мали масивне тіло з довгими ногами й сягали 5 метрів у висоту. Завдяки своєму зростові могли дотягнутися до найвищих гілок дерев. Дорослі особини в середньому важили 8 тонн, найбільші – 15 тонн.

Найцікавішими у цих велетнів були бивні, круто загнуті донизу під кутом 90 градусів, вони росли з

нижної щелепи, і утворювали свого роду двозубі граблі.

За допомогою своїх бивнів динотерії розкопували землю в пошуках коренеплодів, або пригинали гілки, щоб обдерти листя, чи здерти кору з дерев.

Бивні у динотеріїв були міцнішими, ніж у сучасних слонів, тому могли використовуватись для усунення різних перешкод. На відміну від мамонтів, динотерії були досить агресивними тваринами.

Знахідки динотеріїв є надзвичайно рідкісними.

 

 

 

В експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігаються унікальні знахідки – права частина нижньої щелепи, бивень та фрагменти кісток динотерія, що були виявлені були у 1965 році в с. Чернихів Зборівського району у відкладах пліоцену (неоген).

 

 

 

 

Рекомендуємо

Обіймало сонце…

Сонячна обідня пора 13 березня «презентувала» в музеї першу віршовану збірку Яни Корольової «В обіймах сонця». Молитвою та пастирським благословінням ...

Трагічна історія книги. “Кобзар” Тараса Шевченка 1927 року

До Дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі “Кобзар” – книга, яка є у кожній українській хаті, яку багато хто знає ...

Щелепа динотерія

  Динотерій (Deinotherium)  – вимерла тварина, що нагадувала частково слона, частково моржа, частково тапіра. Вважають, що динотерії були одними ...