Главная / Виставки / Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне - мого народу радість і журба»

Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба»

Вишиті рушники — це пісні на полотні, які з сивої давнини з полотна на полотно переносили жіночі руки, щоразу додаючи до них щось своє, збагачуючи їх новими узорами.
До вашої уваги виставка рушників з різних регіонів України «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба» з фондів музею. Проект «Полотняний фольклор».
Червоний і чорний кольори — це традиційні барви української вишивки, символічне наповнення яких не змінилося навіть протягом тисячоліть. Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України. Крім того, ще червоний символізує любов, міцність родинних зв’язків, початок дороги, чоловіче начало та вогняну енергію. Чорний означає багатство, силу землі, енергії та смуток.
Червоні та чорні нитки переплітаються на полотні у вигадливі візерунки, вимальовуючи дерево роду, чашу добробуту, дивовижних птахів, чарівні квіти, геометричні орнаменти.
Вишитий рушник для нашого народу — справжній оберіг, до якого ставилися як до святині. Від вишитого рушника завжди йде позитивна енергетика. Цей витвір народного мистецтва вишивався тільки з гарним настроєм, із вірою, надією та любов’ю.
 
Виставку підготували працівники відділу фондів ТОКМ. 

Рекомендуємо

Пізнавальні канікули у музеї

🎉Вітаємо наших юних відвідувачів!❗ Ви готові до 🎊 незабутніх пригод❓ Запрошуємо Вас на 🤸 НАЙКРУТІШІ КАНІКУЛИ 🏃 у нашому улюбленому музеї! Це буде час, ...

Фотодокументальна виставка “Збережемо для нащадків незалежну Україну”

32 річницю  НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ми вдруге відзначаємо в умовах війни, коли Україні доводиться відстоювати свободу та право на життя. Десятий рік йде ...