Главная / Виставки / Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне - мого народу радість і журба»

Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба»

Вишиті рушники — це пісні на полотні, які з сивої давнини з полотна на полотно переносили жіночі руки, щоразу додаючи до них щось своє, збагачуючи їх новими узорами.
До вашої уваги виставка рушників з різних регіонів України «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба» з фондів музею. Проект «Полотняний фольклор».
Червоний і чорний кольори — це традиційні барви української вишивки, символічне наповнення яких не змінилося навіть протягом тисячоліть. Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України. Крім того, ще червоний символізує любов, міцність родинних зв’язків, початок дороги, чоловіче начало та вогняну енергію. Чорний означає багатство, силу землі, енергії та смуток.
Червоні та чорні нитки переплітаються на полотні у вигадливі візерунки, вимальовуючи дерево роду, чашу добробуту, дивовижних птахів, чарівні квіти, геометричні орнаменти.
Вишитий рушник для нашого народу — справжній оберіг, до якого ставилися як до святині. Від вишитого рушника завжди йде позитивна енергетика. Цей витвір народного мистецтва вишивався тільки з гарним настроєм, із вірою, надією та любов’ю.
 
Виставку підготували працівники відділу фондів ТОКМ. 

Рекомендуємо

Виставка  «Духовні провідники українського народу»

Виставка  «Духовні провідники українського народу»  присвячена владикам Української греко-католицької церкви: Андрею Шептицькому, Любомиру ...

Нові надх

#нові_надходження_ТОКМ Фондова скарбниця Тернопільського обласного краєзнавчого музею поповнилася старовинними вишитими речами із села Сороцьке, що на ...

З Міжнародним днем музеїв

Шановні колеги! Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Міжнародним днем музеїв! Зичимо Вам міцного здоров’я та любові, оптимізму та благополуччя, ...