Главная / Виставки / Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне - мого народу радість і журба»

Виставка вишитих рушників «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба»

Вишиті рушники — це пісні на полотні, які з сивої давнини з полотна на полотно переносили жіночі руки, щоразу додаючи до них щось своє, збагачуючи їх новими узорами.
До вашої уваги виставка рушників з різних регіонів України «Навіки сплелося червоне і чорне – мого народу радість і журба» з фондів музею. Проект «Полотняний фольклор».
Червоний і чорний кольори — це традиційні барви української вишивки, символічне наповнення яких не змінилося навіть протягом тисячоліть. Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України. Крім того, ще червоний символізує любов, міцність родинних зв’язків, початок дороги, чоловіче начало та вогняну енергію. Чорний означає багатство, силу землі, енергії та смуток.
Червоні та чорні нитки переплітаються на полотні у вигадливі візерунки, вимальовуючи дерево роду, чашу добробуту, дивовижних птахів, чарівні квіти, геометричні орнаменти.
Вишитий рушник для нашого народу — справжній оберіг, до якого ставилися як до святині. Від вишитого рушника завжди йде позитивна енергетика. Цей витвір народного мистецтва вишивався тільки з гарним настроєм, із вірою, надією та любов’ю.
 
Виставку підготували працівники відділу фондів ТОКМ. 

Рекомендуємо

Виставка «Степан Бандера – людина, яка стала символом»

1 січня 2023 року виповнюється 114 років від дня народження Великого сина українського народу, невтомного борця за Українську державу. Провідника ...

Кістяні гребені, орнаментовані солярними знаками (із фондів музею)

Кістяні гребені з багатьох ЧЕРНЯХІВСЬКИХ могильників нерідко вкриті цілою серією СОЛЯРНИХ СИМВОЛІВ. На більшості з них солярна орнаментація подана в ...

АВТОРУ ПІСЕННОГО ШЛЯГЕРА

На пошанування 80-річчя світлої пам’яті відомого українського поета Бориса Демкова у музеї розгорнуто виставку фондових матеріалів «Орфей Тернопілля».