Главная / Екскурсії / Захід на тему «Побут Галицької аристократії у модерний час»

Захід на тему «Побут Галицької аристократії у модерний час»

25 травня 2023 року у залі стародавньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею для дітей ВПО наукові співробітники провели захід на тему ✨«ПОБУТ ГАЛИЦЬКОЇ АРИСТОКРАТІЇ У МОДЕРНИЙ ЧАС»✨, приурочений до Дня Європи в Україні, яка ще з давнини є невід’ємною частиною цивілізованої європейської спільноти.
☝️Ведучі заходу наголосили на тому, що наш край теж не є виключенням. Із середини ХVI століття його землі ввійшли у склад однієї із найбільших європейських держав того часу – Речі Посполитої. Також було зазначено, що завдяки універсалам короля Сигізмунда ІІ Августа місцева шляхта русинського (українського) походження була зрівняна у правах і привілеях з польською та литовською й брала активну участь в управлінні країною, яка фактично була шляхетською республікою.
🏰 Цікава розповідь про давні замки, що служили житлом для найзаможніших галицьких княжих родів, супроводжувалась демонстрацією відеофільму про сучасний вигляд Збаразького замку та палацу у смт Вишнівець.
Відвідувачі також оглянули макет Тернопільського замку ХVI – XVII століть, ознайомилися із відтвореним у експозиції інтер’єром кімнати аристократа, окремими антикварними меблями й іншими унікальними експонатами, які потрапили у наш музей із Тернопільського, Кудринецького, Поморянського замків та Вишнівецького палацу.
🎉Своєрідною родзинкою заходу були «ПАНСЬКІ ЗАБАВИ», що являли собою різноманітні конкурси та вікторину на тему «З історії європейського етикету і гігієни».
У підсумку учасники дійства висловили впевненість, що після перемоги у війні з московським агресором Україна займе належне їй місце серед європейських країн, ставши повноправним членом ЄС.
Оксана Зборівська, Віра Шумська, наукові співробітники відділу стародавньої історії ТОКМ

Рекомендуємо

Виставка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…»

Щороку 9 та 10 березня ми вшановуємо пам’ять національного пророка України – Тараса Григоровича Шевченка. Обидві дати, день народження та день смерті, ...

Сидонія Зелінська – автор експозиції відділу природи ТОКМ

Відзначаючи 110-ту річницю відкриття музею у Тернополі, пошановуємо пропам’ятною виставкою «В гармонії з природою» експозиціонера, краєзнавця – СИДОНІЮ ...

Виставка «Незгасний смолоскип нації»

«Незгасний смолоскип нації» – під такою назвою в експозиції новітньої історії розгорнуто виставку до 115-ї річниці провідника Організації Українських ...