У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся допрем’єрний показ документального фільму «НА ДЕНЬ БЛИЖЧЕ ДО ПЕРЕМОГИ» про героїв України з Тернопільщини – бійців 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, котрі пройшли горнило війни, знайшли побратимів, знають ціну самопожертви та перемоги.
Сюжет фільму розкриває шістнадцять історій з життя людей різних верств суспільства після 24 лютого 2022 року, котрі стали військовослужбовцями та військовослужбовицями, сміливо захищаючи територіальні межі України від російського агресора. Це про мужніх воїнів з передової і невтомних з тилу – волонтерів, це про велику неописану любов до України, це про біль у свідченнях рідних загиблих бійців, це про важку дорогу до Перемоги.
Фільм представив український журналіст, військовослужбовець, капітан територіальної оборони ЗСУ – Юрій Кульпа, котрий розповів про цікаві моменти процесу створення документальної кінострічки, зйомки якої проходили на Харківщині й Тернопільщині, про головних героїв та творчу робочу групу, яка наразі ще доопрацьовує у Києві зібраний відеоматеріал.
Сержант 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ Богдан Брич (голова ГО «Майдан», колишній сільський голова Гаїв Шевченківських Тернопільського району), котрий знімався у фільмі, ділився особистим досвідом військової підготовки, здобутим одразу на полі боїв.
Героїня фільму, волонтерка Любов Атласюк, що з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає 105-й бригаді, розповіла про важливість обраної місії, яка потребує дуже відданих і вмотивованих людей.
Після перегляду фільму присутні ознайомилися з експозицією новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Тематичний екскурс провів заввідділом Володимир Пукач.
Навзаєм військовослужбовці подарували оригінальні речі для музею, привезені з війни:
– сувенір «Тризуб» з гільз від вистрелених у ворога куль (виготовив військовий Назар Кіт, позивний «Князь» 83-го батальйону 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ);
– крило безпілотника, збитого в районі Куп’янська (трофейний експонат).
Такими символами пам’яті гості збагатили дану музейну колекцію, що висвітлює російсько-українську війну.
Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ярема Шатарський подякував і захисникам України, які воюють на передовій з перших днів вторгнення московитів – справжнім Героям, що бережуть наше життя, і співорганізаторам, і учасникам зворушливого патріотичного заходу. Заодно керівник музею ділився з аудиторією напрацьованим музейним волонтерським досвідом.
Подаровані речі, які прийняла головний зберігач Ірина Ленчук, після наукового опису та обліку незабаром будуть представлені в експозиції.
«…Дорого заплачено.
Ми їх не пробачимо…»
– пісенне відлуння від від гурту KOZAK SYSTEM, використане у фільмі, ще довго звучатиме у пам’яті, бо, здається, що це голос та почуття усієї української нації.
Оленка Крупніцька, старший науковий співробітник художньо-рекламного відділу ТОКМ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Рекомендуємо

ХИМЕРИ СОЛОНЕРА

Перша персональна виставка оригінальної ліпнини Миколи Солонера  кількарічної давнини започаткувала творчу співпрацю самобутнього майстра та музею. Щоразу, ...

Виставка фондових матеріалів «Повертав імена із забуття…»

Він писав книги, а про нього писали вірші… Нема суперників у нього, Немає в нього ворогів, Бо краєзнавець він від Бога І лиш сьогодні правда в тім! Ці ...

Музейний проєкт «ХРЕЩЕННЯ РУСИ – основа становлення української державності»

З нагоди 1035-річчя Хрещення Русі та Дня Української Державності 28 липня 2023 року об 11:00 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбудеться ...